Rzut oka na Frostpunk

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 30 Sierpień 2017
  • Komentuj 2

Frostpunk od 11bit Studios stał się właśnie nieco mniej tajemniczy. Na krótkim fragmencie z rozgrywki możemy zobaczyć rozbudowywanie miasta, drzewko rozwoju naszej społeczności i trudne wybory przed jakimi w grze staniemy.

Po niezaprzeczalnym sukcesie This War of Mine przyszedł czas na nowy, równie ambitny tytuł w postaci Frostpunka. W grze kierować będziemy ludzką kolonią w alternatywnej wersji XIX wieku, w której Ziemia skuta jest lodem, a ludzie stanęli na skraju zagłady. Podobnie jak w przypadku This War of Mine czekają na nas dylematy moralne i walka o przetrwanie.

Gracz będzie musiał zmierzyć się z problemem głodu, wypadkami przy pracy (także z udziałem dzieci!) i rozbudowy kolonii. Na filmie widać też drzewko rozwoju naszego miasta, w którym będziemy mogli opracować takie technologie jak cmentarz, arenę do walk (dla przestępców? ku rozrywce?) czy opracować metody leczenia naszych ocaleńców. 

Niestety Frostpunk nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery, na którą wszyscy fani survivalów powinni czekać z niecierpliwością. 11 Bit już zdążyło udowodnić, że są mistrzami tego typu gier, a ich najnowsze dziecko zapowiada się na produkcję co najmniej tak samo dobrą jak This War of Mine. 

[źródło: 11 bit studios]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze