Pomocna dłoń od Konami

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 21 Maj 2016
  • Komentuj 2

James dostał nawet swojego własnego drona!

W pakiecie James dostał nawet swojego własnego drona!

Konami do spółki z Open Bionics skonstruowali dla gracza mechaniczną protezę żywcem wziętą z Metal Gear Solid. Niech ktoś teraz powie, że gry to samo zło. Najpierw zacznę od przedstawienia szczęściarza, który otrzymał szansę powrotu do normalnego życia. Jest nim dwudziestopięcioletni James Young pochodzący z Londynu, który stracił nogę oraz rękę w wypadku kolejowym. James był zapalonym graczem i mimo starty kończyn kontroler obsługiwał prawą ręką pomagając sobie nieco zębami. Na szczęście dla niego Japończycy z Konami szukali gracza, który stracił rękę i spośród 60 chętnych wybrała właśnie Jamesa. Przewodniczącą projektu była Sophie De Oliveria Brata, która założyła instytucję pomagającą ludziom borykającym się z utratą kończyn The Alternative Limb Project. Niełatwe zadanie skonstruowania takiej robotycznej ręki podjęła się firma Open Bionics, która przygotowuje także świetnie wyglądające protezy dla najmłodszych:

Ręka Ironmana może prawdziwej nie do końca zastąpi, ale wygląda ekstra!

Ręka Ironmana może prawdziwej nie do końca zastąpi, ale wygląda ekstra!

Skąd na protezach motywy ze stajni Disneya? Open Bionics jest wspierane przez wytwórnię w programie ''Techstars Accelerator mentorship and investment programme'', w którym wyszukuje się firmy mające ''innowacyjne pomysły na produkty i usługi w świecie rozrywki i mediów''. W wyniku pracy Open Bionics powstała niesamowita proteza sterowana za pomocą sygnałów mięśniowych. Wykonana została z włókna węglowego i waży prawie pięć kilogramów. Umożliwia ona użytkownikowi wykonywanie czynności wymagających takiej zręczności jak podnoszenie monet z podłogi, czy granie w gry video - co dla Jamesa oznacza koniec z używaniem zębów!
_XquJURpQ Dodatkowo proteza jest wyposażona w zasilany bateryjnie port USB, interaktywny ekran, latarkę, a nawet drona. Nie wszystko jest takie kolorowe, ponieważ jej waga sprawia, że James nie jest w stanie używać protezy przez cały dzień. Sama proteza to też niemały wydatek bo przeznaczono na nią 60 tysięcy funtów, czyli tyle co kosztuje dobrej klasy samochód. Na szczęście w tym wypadku Konami stawia. Inne firmy naciskają, aby wynalazek ten znalazł zastosowanie także w protezach wszystkich części ciała, a sam James założył własną kampanię, która ma na celu ulepszenie tej technologi.

Sam Snake by się nie powstydził!

Sam Snake by się nie powstydził!

[źródło: futurism.commashable.com, openbionics.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze