Polskie Frigato to skradankowa gra RTT

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 03 Czerwiec 2022
  • Komentuj 0

Miłośnicy taktycznych wyzwań oraz pirackich przygód i legend mogą już przygotowywać się na morskie awantury. Takie atrakcje szykują twórcy Frigato: Shadows of the Caribbean, skradankowej gry taktycznej czasu rzeczywistego, która zabierze graczy w czasy złotej ery piractwa. Tytuł ma trafić w 2023 r. na PC, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Na czerwcowym festiwalu Steam Next zaprezentowane zostanie demo gry.

Polskie Frigato to skradankowa gra RTT

Nad Frigato: Shadows of the Caribbean pracuje niezależne polskie studio Mercat Games, dla którego jest to debiutancki projekt. Wydawcą będzie Ultimate Games S.A. Frigato: Shadows of the Caribbean to skradankowa gra taktyczna czasu rzeczywistego z widokiem izometrycznym, nastawiona na rozgrywkę dla jednego gracza. Gracz dowodzi załogą morskich łotrów i staje przed mocno zróżnicowanymi wyzwaniami. Kluczowe znaczenie mają rozsądny plan i taktyczny zmysł.

Twórcy zapowiadają, że we Frigato: Shadows of the Caribbean gracz będzie mógł zasłynąć jako nieuchwytny pirat-dżentelmen, ale równie dobrze może pójść w innym kierunku i stać się np. krwawym postrachem Karaibów. Jak podkreśla studio Mercat Games, Frigato: Shadows of the Caribbean zaoferuje wiele różnych ścieżek prowadzących do ukończenia poszczególnych celów. Żywotność gry zwiększą dodatkowo liczne zadania poboczne oraz sekrety czekające na odkrycie.

Premierę Frigato: Shadows of the Caribbean zaplanowano wstępnie na 2023 r. Gra ma zostać wydana na PC (Steam), Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze