Polatamy Dywizjonem 303

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 12 Grudzień 2016
  • Komentuj 2

You've got Jerry on your tail mate!

You've got Jerry on your tail mate!

Dywizjon 303 to chyba najsławniejsza polska jednostka lotnicza z czasów Bitwy o Anglię, a studio Movie Games postanowiło przerobić historię oddziału na grę.  ''Dywizjon 303” autorstwa Arkadego Fiedlera to książka, z której dowiecie się wiele o losach ''kościuszkowskiego'' dywizjonu walczącego po stronie Aliantów podczas II Wojny Światowej. To ich historia i niesamowite wyczyny z Bitwy o Anglię stały się inspiracją dla Movie Games, które postanowiło przenieść ją do świata gier komputerowych. ''Co nas zainspirowało?'' pyta Aleksy Uchański, prezes Movie Games, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. ''Po pierwsze jest to kapitalny temat, o którym chcemy opowiedzieć światu. Piękna opowieść o Polakach. Po drugie od dawna nie było naprawdę dobrej gry lotniczej. Nie wierzymy w zmianę gustu graczy. Chcemy odnowić ten gatunek. Po trzecie za rok będzie miał premierę film o Dywizjonie 303 i wszystko co na jego temat wiem upoważnia mnie do twierdzenia, że będzie to międzynarodowe wydarzenie''

Polski dywizjon wyróżnił się podczas Bitwy o Anglię

Polski dywizjon wyróżnił się podczas Bitwy o Anglię

Ale to nie koniec zapowiedzi deweloperów. ''Obok ''Dywizjonu 303” pracujemy jeszcze nad dwiema grami, ale opowiemy o nich nieco później. Chcemy aby ''Dywizjon 303” pojawił się mniej więcej za rok'' powiedział Uchański. Czy jednak szerzej nieznane studio poradzi sobie z udźwignięciem takiego tematu? ''Dziś w walce konkurencyjnej na rynku gier decydujące jest nareszcie to co najważniejsze: potęga pomysłu, kreatywność i doskonałość wykonania. Polacy już wiele razy udowodnili jak kapitalnie sobie w tej dziedzinie radzą, jest wiele inspirujących przykładów. Ja chcę dodać do tego coś od siebie'' wyjaśnia szef Movie Games. Zwłaszcza fragment o ''doskonałości wykonania'' każe patrzeć na zapowiedź z nadzieją. Niestety, jak przystało na grę rozgrywaną w realiach II Wojny Światowej, prezes wypowiada się bardzo enigmatycznie na temat swojego projektu. ''Więcej informacji o ''Dywizjonie 303” ujawnimy w pierwszym kwartale 2017 roku''. Skoro jednak ''Dywizjon 303” będzie grą lotniczą to jakich maszyn możemy się spodziewać? 303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki korzystał z kilku typów samolotów: brytyjskich Hurricane'ów i Spitfire'ów, a nawet amerykańskich Mustangów. Zresztą to wtedy narodził się mit mówiący, że polscy lotnicy to nawet na drzwiach od stodoły potrafią latać.

Temat, przynajmniej w Polsce, do łatwych nie należy

Temat, przynajmniej w Polsce, do łatwych nie należy

[źródło: wirtualnemedia.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze