PlayStation 5 nadchodzi!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 16 Kwiecień 2019
  • Komentuj 1

Serwis Wired podzielił się ekskluzywną informacją od samego twórcy systemu operacyjnego PlayStation 5, Marka Cerny'ego. Czego możemy spodziewać się po roboczo nazywanym PlayStation 5?

Najważniejsza informacja, to premiera w przyszłym roku. Niby wszyscy się spodziewali, ale jednak oficjalne potwierdzenie 2020 roku cieszy. Tym bardziej, że konsola ma być wstecznie kompatybilna z PS4 i jej grami.

Jeśli chodzi o bebechy sprzętu, to nie będzie to tylko odpicowane PS4 Pro. Wyposażone w dysk SSD ma działać szybciej, procesor ma być zmodyfikowanym układem Ryzena z serii 3000 (trzecia generacja układu od AMD pojawić się ma w drugiej połowie tego roku), a za grafikę odpowie Radeon Navi (który czeka na swoją zapowiedź prawdopodobnie do czerwcowych targów E3). Dzięki mocy konsoli i SSD, uruchomiony na prototypie nowy Spider-Man zamiast w 15 sekund załadował się w niecałą sekundę! Wpłynie to również na dynamikę samej gry, bo ten sam człowiek pająk na poprzedniej wersji konsoli bujał się w miarowym tempie, a na next genie frunął między dachami niczym pocisk z pajęczyny, a gra wciąż chodzi płynnie i zachowując ostrość grafiki.

Oprócz tego zmieni się po raz pierwszy od dawna system audio, który ma zapewnić wyższą jakość dźwięku przestrzennego. Jest to pierwsza taka rewolucja od czasów PS3.

Z pewnością nowa konsola będzie działać również z dostępnym teraz PS VR, bo nie usłyszeliśmy nic o nowych goglach (chociaż nic nie wyklucza, że Sony zdecyduje się wypuścić w przyszłości bezprzewodowe okulary do wirtualnej rzeczywistości).

I tylko jedna rzecz sprawia, że wszystkie te piękne informacje przysłaniają czarne chmury... Potencjalna cena urządzenia. Poznamy ją może podczas E3, ale raczej nie będzie nawet zbliżona do ceny PS4 Pro, chociaż z pewnością konsola PlayStation 5 będzie warta swojej ceny.

[Źródło: wired.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze