Play of the Game zostanie opatentowane?

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 27 Czerwiec 2018
  • Komentuj 2

Nieczęsto zdarza się coś takiego, aby na rynku growym firma X postanowiła opatentować dane rozwiązanie. W efekcie w wielu grach widzimy podobne, jak nie identyczne mechaniki, czy funkcje. Blizzard uznał jednak, że jego Play of the Game nie powinno być bezprawnie powielane przez innych deweloperów.

Tak, dobrze czytacie. Blizzard złożył wniosek o opatentowanie Play of the Game, które pojawiło się w Overwatch. To rozwiązanie pokazuje (teoretycznie) najlepsze zagranie w danym meczu pod koniec spotkania. Właściwie to nic z niego nie ma, a często PotG jest źródłem śmiesznych filmików w Sieci. Bywa bowiem tak, że system uzna, że Torbjörn AFK-ujący w kącie, a jego działko zabijające przeciwników, zasługują na wyróżnienie.

Bywało również, że Mei przesiedziała w kostce lodu kilka sekund, a mimo to zasłużyła na Najlepsze Zagranie Meczu. YouTube pełen jest tego typu kompilacji. Wygląda jednak na to, że nie uświadczymy takich filmików z innych gier, niż Overwatch. Blizzard bowiem chce opatentować Play of the Game wraz z systemem publikowania takich powtórek w social mediach.

Nie jest to nic nowego, bo sam wniosek został złożony już w 2016 roku. Dopiero teraz jest jednak dostępny do wglądu dla wszystkich. Czy ma to rację bytu? Wbrew pozorom tak, bowiem cały system nie opiera się na zarejestrowaniu ostatniego zabójstwa, czy największej ilości zabić.

W Overwatch PotG wybiera zagranie, które miało największy wpływ na przebieg meczu. I to właśnie chce opatentować Blizzard. Cóż, powodzenia :)

[Źródło: PC Gamer, Tom's Hardware, Dot Esports]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze