Piękna bramka to za mało

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 29 Lipiec 2016
  • Komentuj 0

Lira odbiera nagrodę im. Ferenca Pukasa

Lira odbiera nagrodę im. Ferenca Puskasa

Koniec z bieganiem za piłką po boisku. Brazylijczyk Wendell Lira, zdobywca najpiękniejszego gola w 2015 roku, kończy karierę piłkarza by przerzucić się na gry komputerowe. Chce zostać najlepszym graczem w FIFA Lira, choć na pewno nie można powiedzieć, że w footballu osiągnął już wszystko, chce skończyć z karierą profesjonalnego piłkarza. Występujący obecnie w brazylijskiej drugiej lidzie piłkarz ma dość ''kłamstw i nieczystych zagrywek'' w piłce nożnej. Dlatego prawdziwą piłkę chce zamienić na robienie kariery na YouTube. Jego głównym tematem, a jakże, będzie oczywiście piłka nożna. Jak wielkie szanse ma 27-mio latek w starciu z profesjonalnymi graczami, którzy zęby zjedli siedząc przed ekranem komputera? Zdziwilibyście się, ale całkiem duże. Lira wygrał stanowe rozgrywki w Brazylii, a przez 25 dni był nawet na szczycie listy graczy z Ameryki Południowej. Ale chyba jego najgłośniejszy mecz w FIFA miał miejsce w tym roku, w styczniu. Podczas rozdania Złotej Piłki, kiedy wręczano mu nagrodę za najpiękniejszą bramkę sezonu, Lira rozegrał mecz w FIFA 16 z Abdulazizem Alshehrim, czyli obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie jeśli idzie o kopaninę od EA. Lira wybrał Real, Alshehri postawił na Barcę. Wynik? 6-1 dla Realu! Alshehriego, na tym samym wydarzeniu, nie pokonał ani Kaka ani Cristiano Ronaldo, a Leo Messi podobno nie chciał nawet spróbować z nim zagrać.
''Zawsze pasjonował mnie football, ale przed tym były jeszcze gry komputerowe. One są wielką częścią mojego życia'' mówi Lira dla Globo TV. ''Chcę pokazać kim naprawdę jestem i to, że nie jestem sprzedawczykiem. To coś emocjonalnego, coś z czym mogę się identyfikować i chcę pokazać ludziom rzeczy, które im się nawet nie śniły''. Jego cel wydaje się jasny: ''Moim marzeniem jest zostać mistrzem świata w FIFA i chcę się poświęcić zrealizowaniu tego celu'' mówi krótko i bez ogródek. Jeśli będzie strzelał takie gole, jak ten za którego zgarnął nagrodę im. Ferenca Puskasa to graczom w Fifę rośnie naprawdę groźny przeciwnik:
[źródło: bbc.com, 101greatgoals.com, en.as.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze