Pięć lat prac nad ShireCraft

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 26 Czerwiec 2016
  • Komentuj 5

Świat ShireCrafta jest pełen niesamowitości

Świat ShireCraft to chyba najbardziej niezwykły serwer Minecrafta na jaki kiedykolwiek traficie. 1500 graczy przez pięć lat stworzyło świat, który opisać można tylko jednym słowem: epicki. Na wstępie napiszę, że ShireCraft to jedna z największych map jaka ujrzała światło dzienne w Minecrafcie. Jej rozmiar to 256 tysięcy ''bloczków kwadratowych'', gdzie jeden blok równa się jeden metr. Powstała w 2011 roku, a tworzący ją gracze ciągle dokładają kolejne cegiełki.

Zaczynając od Budapesztu...

Zaczynając od Budapesztu...

Co znajdziecie na tej mapie? Myślę, że kiedy napiszę ''wszystko'', to bardzo dużo się nie pomylę. Będziecie mogli zobaczyć replikę Budapesztu, całkiem nieźle odtworzone kopalnie Morii czy Minas Tirith, znane każdemu miłośnikowi twórczości Tolkiena. Ci z Was, którzy zakochani są w ''Grze o Tron'' na podstawie ''Pieśni lodu i ognia'' George'a Martina na pewno ucieszą się, że mogą zwiedzić siedzibę rodu Starków - zamek Winterfell.

...poprzez Minas Tirith...

...poprzez Minas Tirith...

... Isengard...

... Isengard...

Mało? Znajdzie się też coś żywcem przeniesione z gier komputerowych. Fani Linka mogą odwiedzić zamek Hyrule, skąd pochodzi tytułowa księżniczka Zelda, a gracze Dragon Age: Inquisition na pewno chętnie zwiedzą twierdzę Skyhold.

... zamek Hyrule...

... zamek Hyrule...

... siedzibę Inkwizycji...

...aż po siedzibę Inkwizycji

Ogrom mapy i znajdujących się na niej ponad 100 różnych lokalizacji może trochę onieśmielać. Niektóre obejmują całe miasta - zmyślone lub nie -  w innych zobaczymy budowle odtworzone z dzieł współczesnej popkultury. Wyobraźnia twórców wydaje się nie mieć końca, a jak wspomniałem na początku, gracze ciągle pracują nad powiększaniem swojego dzieła. Jak poruszać się po takim molochu? Spokojnie, pomyślano o wszystkim! Wystarczy wsiąść do pociągu, który zabierze nas do każdej z lokalizacji, bo ShireCraft został wyposażony w rozbudowany system kolejowy. Zresztą spójrzcie tylko na jego schemat:

Bez pociągów ani rusz!

Bez pociągów ani rusz!

Nie mam tutaj miejsca żeby podzielić się z Wami całością galerii ale możecie mi wierzyć, że dla każdego, kto w Minecrafta gra może ona służyć za całkiem niezłą inspirację. Jeśli po tym co zobaczyliście w tym wpisie chcielibyście zerknąć na wszystkie obrazki z ShireCrafa, to zapraszam Was tutaj. Warto jeszcze odbyć wirtualną wycieczkę po świecie ShireCraft na YouTube. Podrzucam Wam tylko jeden z wielu filmów jakie znajdziecie u nich na kanale:
[źródło: reddit.comnowgamer.comimgur.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze