Pathfinder: Kingmaker

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 21 Lipiec 2018
  • Komentuj 4

Nigdy nie znudzą mi się klasyczne, izometryczne cRPG. Pathfindera wyróżnia to, że przedstawiony jest w dość nowoczesnej oprawie, i wygląda przy tym naprawdę zjawiskowo. Trailer zachęca do gry, niestety, premiera chwilkę się opóźniła. 

Początkowo twórcy z Owlcat Games nastawiali się na sierpnień, teraz jednak wiemy, że premiera gry odbędzie się 25 września, by mogli dopracować debiutancki tytuł. Nie bójcie się jednak, to że gra jest pierwszą produkcji tego studia, nie znaczy to, że nie pracowali przy niej doświadczeni rpgowcy. Pathfinder powstawał z udziałem Chrisa Avellone'a, który po opuszczeniu załogi Pillars of Eternity rozpoczął współpracę również z Techlandem przy Dying Light 2.

Oprócz trailera studio udostępniło również wymagania sprzętowe. Poniżej znajdziecie zalecaną konfigurację.

  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i7 CPU 920 2,67GHz (64-bitowy)
  • Karta grafiki: ATI Radeon HD 5770 / NVIDIA GeForce GTX 960M lub lepsza
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Miejsce na dysku twardym: 30 GB dostępnej przestrzeni
  • Inne: karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX

I właściwie jedyna rzecz, która sprawia, że mam łzy w oczach, to cena. Kingmaker zostanie wydany w czterech edycjach, przy czym podstawowa, zawierająca jedynie klucz do gry kosztuje ponad 140 zł! Aby cieszyć się pełną wersją dodatków wraz z season passem, który da nam dostęp do trzech, sporych DLC, musimy zapłacić 305zł. Cena zabójcza, depcząca po piętach tej, którą trzeba było zapłacić za Divinity: Original Sin 2 (długo po premierze dalej kosztuje 160zł).

Co poradzić, trzeba zacząć odkładać, bo gra prezentuje się rewelacyjnie na trailerze i z pewnością będzie warta ogrania.Na szczeście pojawi się edycja pudełkowa, może ona będzie tańsza?

[Źródła: pcgamer.comsteamcommunity.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze