Papież rozumie potęgę YT

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 07 Lipiec 2016
  • Komentuj 1
Papież Franciszek stoi na stanowisku, że internet jest jednym z najlepszych narzędzi, które może służyć do zacieśniania więzi międzyludzkich. Dlatego zaprosił do Watykanu grupę YouTuberów. Poradniki dotyczące kosmetyków, muzyka, let's playe, sporty ekstremalne, testy samochodów - słowem na YouTube możecie znaleźć dosłownie wszystko. Chcecie nauczyć się grać na gitarze? Wstukujecie odpowiednią frazę i po chwili na ekranie wyświetli Wam się sporo filmów, w których ktoś Wam w tym pomoże. Możliwości internetu wydają się w tej kwestii nieograniczone. Pozytywny wpływ World Wide Web na ludzkości zdaje się zauważać głowa Kościoła Katolickiego - sam Papież Franciszek, który zorganizował w Watykanie spotkanie ze znanymi YouTuberami. Celem audiencji była dyskusja o tym, w jaki sposób ludzie znani z sieci mogą ''wykorzystać swoje wpływy w pomaganiu promowania tolerancji, empatii i zrozumienia w internecie''.
Jednym z zaproszonych na spotkanie był YouTuber MatPat z kanału The Game Theorists, który w swoich materiałach rozbiera gry na czynniki pierwsze opowiadając jak akcje z gier wyglądałyby w prawdziwym życiu.

MatPat dał papieżowi grę

MatPat dał papieżowi grę

MatPat nie tylko przeprowadził wywiad z Franciszkiem, ale także - jak to jest w zwyczaju - wręczył gospodarzowi spotkania prezent. W jego przypadku musiała to być oczywiście gra komputerowa. Padło na Undertale od niezależnego twórcy Toby'ego Foxa. Dlaczego właśnie Undertale? Gra w dużej mierze opiera się na empatii, akceptacji i przyjaźni. Wydana we wrześniu zeszłego roku produkcja opowiada o przyjaźni między potworem, a małą dziewczynką. Potwory, które w przeszłości w pokojowy sposób współegzystowały z ludźmi w wyniku konfliktu zostały wypędzone z Ziemi. Wiele lat po tych wydarzeniach bohaterka gry szukając schronienia przed deszczem chowa się w jaskini, w której znajduje norę. Nachylając się nad nią wpada do środka i przenosi się do świata potworów.

Przyjaźń i zrozumienie -  na tym w dużej mierze skupia się Undertale

Przyjaźń i zrozumienie - o to chodzi w Undertale

''Jeśli lubisz umierać, płakać, jeść spaghetti, chodzić na randki ze szkieletami, rybami i dinozaurami, szukać easter eggów, być miłym dla osób, które chcą cię zabić i zabijać osoby, które są dla ciebie miłe, to polecam'' brzmi jedna z wielu bardzo pozytywnych recenzji gry na Steamie. ''Jako gracze wiemy kim jesteśmy, ale raz na jakiś czas warto przypomnieć swiatu, że ta społeczność to coś więcej niż tylko levelowanie i polowanie na potwory. Undertale jest świetnym przykładem tego gdzie zmierzamy jako gracze'' mówi MatPat. ''No i uznałam, że Five Nights at Freddy's 3, która opowiada o morderstwie dziecka, może nie być najlepszym pomysłem na pierwszy krok podczas spotkania ze światowym przywódcą'' dodał YouTuber. Gamespot zwraca uwagę, że póki co Undertale jest dostępne jedynie w wersji cyfrowej i jest do końca jasne w jaki sposób MatPat przekazał papieżowi grę. Może Franciszek ma konto na Steamie?

Papież Franciszek wydaje się równym gościem

Papież Franciszek wydaje się równym gościem

[źródło: The Game Theorists, gamespot.com, eurogamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze