Bio Inc. Redemption

Początkowo mała gierka mobilna - Plague Inc Evolved - zdobyła szturmem Steama, tysiące ocen, setki tysięcy graczy, cały YouTube ''opryszczony" różnymi zarazkami z tej gry. Nic dziwnego, że na jej bazie powstają takie produkcje jak Bio Inc Redemption. Jednak, czy to aby na pewno zwykły klon?

W przypadku wielu gier podobnych do Plague Inc Evolved (przykładowo Quarentine) walczymy z globalnym wirusem lub staramy się pozbawić życia całą ludzkość. Kiedy odpalimy Bio Inc Redemption ciekawie wykonane intro opisuje nam nieco inną mechanikę gry - tutaj naszym celem będzie jeden pacjent.

Jeden człowiek, który ma swoje słabe i mocne strony, układ odpornościowy, mięśniowy, kostny... Bio Inc Redemption bazuje na życiowych ''układach" jednostki, to będzie nasze pole ''bitwy".

Po której stronie stoisz, czytelniku? Po stronie światła czy ciemności? Grając w Bio Inc Redemption możemy albo starać się wyleczyć pacjenta z jego problemów, albo po stronie choroby, która ma za zadanie zabić nieszczęśnika. Jedna i druga strona rozgrywki różni się zasadniczo mechaniką oraz oprawą graficzną - tutaj twórcy Bio Inc Redemption się postarali i każdy problem pacjenta ma swoją animację, widać uszkodzone organy lub proste ruchy, jak na przykład zajadanie się hamburgerami.

Stojąc po stronie światła w Bio Inc Redemption naszym zadaniem jest diagnoza na bazie objawów - musimy przykładowo zrobić biopsję, sprawdzić stan nerek, osłuchać pacjenta. Każdy atak choroby ma swój efekt w postaci objawów - my musimy celnie rozpracować, który objaw z czym może być powiązany, a następnie zastosować jedną z paru opcji leczenia.

Zadaniem choroby jest powodowanie objawów związanych z konkretnym układem - na przykład arytmię serca i powolne dobijanie pacjenta w Bio Inc Redemption na bazie chorób sercowych, naczyniowych lub związanych z układem krwionośnym.

Do tego zarówno leczący jak i choroba mają dodatkowe perki w Bio Inc Redemption - lekarze mogą zachęcić pacjenta do aktywności fizycznej, a choroba może zachęcać go do niezdrowego jedzenia, następnie powodując otyłość.

Wszystko to, po jednej i drugiej stronie życiowego konfliktu rozwijamy za pomocą znanych z Plague Inc Evolved pojawiających się "punktów", które musimy łapać - w przypadku Bio Inc Redemption są to albo wirusy albo na przykład szare komórki. Ciekawie zaprojektowano ''sens" grania - otrzymujemy punkty i doświadczenie. Te pierwsze musimy zdobyć, by mieć dostęp do kolejnych scenariuszy.

Doświadczenie przelicza się na możliwość dodania do gry różnych modyfikatorów. Bio Inc Redemption w dniu wydania na Steam zawierał 18 scenariuszy, po 9 dla lekarzy oraz 9 dla choroby.

W planach autorzy Bio Inc Redemption mają dodanie między innymi systemu rankingów oraz trybu sieciowego - gdzie prawdopodobnie gracze będą w czasie rzeczywistym rywalizować między soba lub jeden gracz będzie stał po stronie lekarzy, a drugi po stronie choroby.

Całą mechanikę Bio Inc Redemption oraz możliwości w tej grze opisze Wam powyższy materiał wideo. Graliście? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o Bio Inc Redemption :-)

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze