Pamiętacie Alzur's Legacy?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 06 Kwiecień 2019
  • Komentuj 1

Pół Wieku Poezji Później: Alzur's Legacy. Jeszcze rok temu głośno było o fanowskiej produkcji, która z rozmachem realizuje filmową historię Lamberta. Projekt jednak urósł do tego stopnia, że potrzebne były nie tylko dodatkowe sceny, ale i dodatkowe zbiórki pieniędzy. Projekty non-profit pochłaniają często ogromne środki, a ich wykończenie zajmuje bardzo dużo czasu. Co dalej z Alzur's Legacy?

Dobre wieści są takie, że projekt naprawdę jest na ukończeniu. Chociaż medialny szał osłabł i wiele osób zapomniało o istnieniu tej produkcji, to fani wciąż wspierali ekipę Jakuba Nurzyńskiego i efekty są imponujące.

Pierwszego kwietnia ekipa Pół Wieku Poezji Później podzieliła się kolejnym making-of z planu Alzur's Legacy. Krótkometrażowy film fanowski rozrósł się do 80 minut, a w komentarzach możemy znaleźć wielce obiecującą informację, że zapowiedzi premiery możemy spodziewać się jeszcze przed wakacjami. Oby tym razem nic nie odwlekło jej w czasie, bo nie mogę się doczekać tego projektu bardziej, niż Wiedźmina od Netflixa

W Alzur's Legacy zaangażował się Zbigniew Zamachowski, ponownie w roli Jaskra. Taki hołd w stronę pierwszej ekranizacji Wiedźmina.

Czy opóźniona o ponad dwa lata premiera Alzur's Legacy będzie jeszcze kogoś interesować, kiedy świat spogląda już raczej w stronę Cyberpunka 2077 i Wiedźmina od Netflixa, a nie profesjonalnej, aczkolwiek fanowskiej produkcji? Oby, bo projekt wciąż pokazuje wysoki poziom i zaangażowanie twórców, które (mam nadzieję) niedługo zaowocuje wspaniałymi efektami.

Przy okazji przypomnę Wam tylko o wywiadzie, który przeprowadziliśmy dwa lata temu z reżyserem Jakubem Nurzyńskim i aktorem Bartkiem Wesołowskim.

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze