Overwatch czy Paladins?

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 03 Grudzień 2015
  • Komentuj 5
Overwatch czy Paladins?
Deweloperzy gier nareszcie wyszli z ciemnej d... i zauważyli, że kooperacyjne FPSy to ciekawy pomysł na coś innego niż kolejne "pciu pciu pciu"?
Końcówka 2015 roku obfituje wręcz w zapowiedzi kooperacyjnych strzelanek - chyba najbardziej znaną z nich jest Overwatch od Blizzarda, ale gdzieś za nim widać też Paladins od autorów Smite oraz Battleborn od ludzi odpowiedzialnych za Borderlands. Starcia fanów są nieuniknione... Od paru lat gracze przyglądali się tworzeniu przez wielkie firmy kolejnych odgrzewanych kotletów swoich poprzednich gier, można nawet powiedzieć, że rynek pod względem strzelanek wpadł w stagnację i marazm. Rok 2015 przyniósł nagły boom pomysłów na strzelanki, w których bardzo dużą rolę odgrywa umiejętność gry daną klasą postaci i współpraca - na początku poznaliśmy zapowiedzi Overwatch, następnie w ciągu roku pojawiły się informacje o mobo-strzelance Battleborn od twórców Borderlands, a pod koniec roku pojawiła się zamknięta beta Paladins od twórców Smite. Pomysł na odświeżenie tego gatunku może przynieść ciekawe pozycje na rynku gier. Wszystkie te 3 gry w okresie beta testów oceniane są różnie - Overwatch okazał się być wydawany w modelu "Buy To Play" (kup i graj), Paladins zaciekawiło graczy modelem darmowej zabawy, zaś o Battleborn nie wiadomo jeszcze za dużo (poza opcją preorderu). Warto powiedzieć słów kilka o dwóch z nich - powyżej znajdziecie porównanie obu tytułów, omówienie tego co mają do zaoferowania oraz jakie posiadają wady lub zalety. Paladins czy Overwatch?
Brodate krasnoludy uzbrojone w strzelby też są! W Overwatch znajdziemy blisko 20 klas, w Paladins tylko 8, ale za to z systemem perków!
Zarówno Overwatch, jak i Paladins są jeszcze w tzw. "closed Beta" (zamkniętych testach), jednak ich mechanika, styl, założenia oraz postacie nie powinny ulec wielkim zmianom, dlatego w materiale poznacie różnice pomiędzy tymi tytułami oraz powody, dla których w jeden lub drugi warto zagrać. Graliście w jeden z nich? Albo w oba? Napiszcie swoje wrażenia lub oceny testów w komentarzach :-) brodatyavatar

Brodaty

Stary wyjadacz growy, pożeracz indykowy, prezenter gier niepopularnych. Zarośnięty miłośnik kawy, prawdziwych kebabów oraz drobnych, niskich kobiet. YouTube  Facebook   Twitch   Steam

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze