Oto mistrz Hearthstone Masters Tour Stormwind

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 28 Październik 2021
  • Komentuj 0

Piąte zawody z cyklu Masters Tour 2021 zakończyły się niezwykle emocjonującym starciem. Duńczyk Frederick „Furyhunter” Adam Møller pokonał innego zawodnika z Europy, Jima „badajimpom” Boera, osiągając wynik 3:1. Poza tytułem mistrzowskim zdobył również nagrodę wynoszącą 25 000 USD!

Hearthstone Masters Tour Stormwind ma zwycięzcę

Furyhunter jest obecny na scenie e-sportowej Hearthstone od wielu lat. Udało mu się sięgnąć po mistrzostwo w turniejach DreamHack Summer 2018 i HGG 2019. Choć w niedzielę przystąpił do zmagań z bilansem 7:1, wcale nie był pewien, jak potoczy się dla niego ostatni dzień zawodów. Wprawdzie zaczął od szybkiego zwycięstwa 3:0 w starciu z WEStone podczas rundy 16 najlepszych graczy, lecz jego droga do finału usiana była przeciwnościami.

Przegrał 2 partie z graczem MaggoGx, ale udało mu się odrobić straty i awansować do półfinału z wynikiem 3:2. Furyhunter znów zaczął od potknięć w starciu ze świetnym chińskim zawodnikiem VK.msbc, ale dzięki kombinacji szczęścia i niesamowitej gry pod presją po raz kolejny zdołał odmienić bieg potyczki i sięgnąć po zwycięstwo z wynikiem 3:2.

Talia duńskiej gwiazdy, Łowca Demonów OTK (OTK Demon Hunter), poległa w starciu z Zadaniowym Wojownikiem (Quest Warrior) badajimpoma. Tym razem Furyhunter nie czekał, aż uda mu się po raz kolejny odrobić straty i zdominował przeciwnika w 3 kolejnych partiach – najpierw pokonał jego Paladyna Księgarza (Libram Paladin) talią Łowca Demonów OTK, a następnie Agresywnym Szamanem Żywiołów (Aggro Elemental Shaman). W decydującym starciu Zadaniowy Wojownik Furyhuntera rozprawił się z Agresywnym Szamanem Żywiołów badajimpoma.

Finałowy turniej cyklu Masters Tour 2021 przeniesie Was do Podmiasta (Undercity). Zmagania będzie można śledzić wyłącznie na YouTubie w dniach 19–21 listopada. Furyhunter musiał pokonać 377 graczy z całego świata, aby zdobyć w sumie 29 punktów Masters Tour oraz szansę na zaproszenie do ligi arcymistrzowskiej Grandmasters 2022.

Jego i innych czołowych graczy z regionów Ameryk, Azji i Pacyfiku oraz Europy czekają teraz stresujące chwile – to ostatnia szansa na zdobycie punktów, które zadecydują o awansie do Grandmasters 2022. Do zobaczenia w Karczmie!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze