Ostatnia aktualizacja EA dla Everspace 2

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 25 Listopad 2022
  • Komentuj 0

ROCKFISH Games, niezależne studio AA, z radością przekazuje wiadomość, że ostatnia duża aktualizacja w ramach wczesnego dostępu dla EVERSPACE 2 jest już dostępna. Aktualizacja, zatytułowana Ancient Rifts, oferuje m.in. część zawartości endgame’owej, dostęp do długo oczekiwanych legendarnych przedmiotów, nowe misje, a także istotnie zmodyfikowany system rozwijania postaci i pojazdu – opracowany na podstawie wrażeń i opinii społeczności EVERSPACE.

Ostatnia aktualizacja EA dla Everspace 2

Podobnie jak w oryginalnym EVERSPACE, gdzie gracze mogli zwiększać trudność każdego lotu i wybierać utrudnienia dla poszczególnych sektorów w trybie Hardcore, teraz istnieje możliwość zwiększenia poziomu Lunacy przed otwarciem szczeliny i wybrania portalu z różnymi modyfikatorami prowadzącymi do następnego etapu zakończonego spersonalizowanym wyzwaniem. Większe ryzyko przekłada się oczywiście na większe nagrody – takie jak większe szanse na zdobycie legendarnego przedmiotu czy lepszy łup.

Zawartość endgame’owa tej niezwykle dynamicznej strzelanki kosmicznej zaprasza gracza do skoku na głęboką wodę. Chodzi o to, by postawić na ofensywę przez duże „O”  zamiast campować za asteroidą i zdejmować jednego wroga po drugim z bezpiecznej odległości. Piloci muszą więc teraz obrać nieco inną taktykę i toczyć szybkie pojedynki, aby utrzymywać Resolve na odpowiednim poziomie i nie wypaść ze szczeliny. Ważne jest również, by utrzymać poziom „energii” kadłuba powyżej zera.

Choć studio ROCKFISH Games nie skończyło jeszcze prac nad tym aspektem gry, to co odważniejsi piloci mogą już teraz korzystać z innych nowości oferowanych w ramach aktualizacji Ancient Rifts. Mowa tu o m.in. nowym mechanizmie wyścigów, nowych misje pobocznych w mgławicy Union i Khaït, nowych zadania, nowych sygnałach alarmowe, nowych zagadkach i ulepszonej warstwie wizualnej.

Statki to jeden z najważniejszych elementów krajobrazu EVERSPACE 2, a także jeden z najbardziej osobistych środków wyrazu z perspektywy gracza, tak więc studio Rockfish nie omieszkało dodać kilka nowości również i w tym obszarze. Bomber może teraz stać się Tytanem, a Gunship – Dominatorem z nowym zestawem skrzydeł.

Do tego dochodzą dwie nowe jednostki Outlaw: Raider i Tormentor. Nowe urządzenie o nazwie Front Shield Generator ( wprowadza więcej różnorodności do gry, dając pilotom do dyspozycji trzy tryby użytkowania. Avenger odbija strzały w stronę atakującego nas wroga, All Day przekształca zablokowane uderzenia w energię broni, a On Your Left aktywuje mniejszą tarczę, która automatycznie obraca się w kierunku najbliższego wroga zwróconego w stronę gracza.

EVERSPACE 2 jest obecnie dostępne na platformach Steam, GOG, a także w sklepie Microsoft Store. Użytkownicy konsoli Xbox i PlayStation będą musieli poczekać do początku 2023, kiedy to ma ukazać się pełna wersja gry. Wtedy też pojawi się w pełni zoptymalizowana wersja na Steam Deck.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze