OPUS > Spotify?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 17 Lipiec 2017
  • Komentuj 0

Mateusz Mach, student New York University w Abu Dhabi, po raz pierwszy trafił na języki dzięki aplikacji pozwalającej na kontaktowanie się gestami. Teraz młody i pomysłowy nastolatek z hip-hopową zajawką uderza w rynek muzyczny z OPUS Foundation.

OPUS przypominać będzie wszystkie inne platformy muzyczne, takie jak Spotify czy Apple Music. Na oficjalniej stronie projektu dostępne jest już nawet demo, prezentujące sposób działania i wspierania platformy. Jak podaje Business Insider, cel jest jeden, ''oddać muzyzkę w ręce artystów''. Co ją wyróżnia na tle innych dostępnych i lepiej nam znanych stron z muzyką? 

Przede wszystkim, dochody dla artystów mają zostawać w ich kieszeniach, nie wydawców. OPUS pzowoli młodym twórcom uniezaleznić się od nich, dzięki temu, że 98% zysku zachowają dla siebie.

Jest to możliwe dzięku działaniu w oparciu o protokół IPFS (InterPlanetary File System) oraz kryptowalutę Ethereum. Chociaż ta ostatnia zaliczyła ledwie tydzień temu spadek o 25%, to inwestorzy dalej finansują różne projekty. Tak też wydarzyło się w przypadku OPUSa. W ciągu zaledwie paru godzin PreSale uzbierali 300 tysięcy zł, a Mateusz jest przekonany, że do końca kampanii (22 lipca) pęknie okrągły milion.

Inwestorzy będą mogli wpływać na rozwój platformy, a wszyscy artyści dostają wgląd w finanse. Czy Mach wraz ze swoimi znajomymi osiągną sukces dzięki pierwszej, zdecentralizowanej platformie z technologią ethereum i protokołem IPFS? Sam przyznaje, że mocno wierzy w tę konkretną kryptowalutę i jest świadomy podjętego ryzyka.

Jesli będziecie zainteresowani, to więcej o kryptowalutach i tej konkretnej sytuacji zapewne napisze Wam Mateusz. :) 

Five App - pierwsza aplikacja Mateusza Macha, komunikacja na poziomie niewerbalnym.

[Źródła: businessinsider.comtwitter.comopus-foundation.organtyapps.pl]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze