Opóźnione MMO Ashes of Creation

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 11 Marzec 2019
  • Komentuj 0

Pierwsze pogłoski o alpha testach słyszymy od twórców już od września ubiegłego roku i od czasu konferencji PAX. Do tej pory fani mogli zobaczyć jednak jedynie tryb battle royale Ashes of Creation: Apocalypse, które wyszło w grudniu jako darmowy prequel do głównej gry. Przestraszeni fani, którzy 3 lata temu na Kickstarterze wyłożyli na tytuł 3 miliony dolarów (przy czym na start budżet gry wynosił już 30 milionów), wciąż jednak czekają na next-genowe MMORPG, a na niego niestety, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Na filmie widzimy gameplay z Apocalypse, które przeciera szlaki dla twórców Ashes of Creation z Intrepid Studios. Choć to osobna gra, twórcy traktuja ją zaledwie jako schodek do celu. To własnie na tym trybie testują serwery, infrastrukturę gry, optymalizację i hybrydową mechanikę walki, faktycznie mocno inspirowaną popularnym battle royale.

Patrząć na ilość wymaganych poprawek, nie dziwi nic, że Intrepid postanowiło przełożyć zaplanowaną na początek 2019 roku alphę Ashes of Creation na następny kwartał roku. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, nowe MMO przetestujemy na wakacje.

W tym czasie twórcy gry dalej będą zbierać przydatne informacje z trybu oblężenia zamku na 200 osób oraz pracować nad animacją i wyglądem oraz co najważniejsze, pozbyciem się z gry wszystkich wyłapanych na Apocalypse błędów.


Plany Interpide Studios na najbliższe miesiące poprzedzające testy Alpha One:

  • Backend infrastructure and netcode changes
  • New Launcher preparation
  • Performance improvements and optimizations
  • Continued castle siege development and testing
  • Continued character, animation, and environment art
  • Continued system, UI, and content implementation

 

Czekacie na Ashes of Creation? Wygląda Wam na next-gena, który pochłonął prawie 35 milionów dolarów?

[Źródło:ashesofcreation.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze