Nowy Obcy taki, jak chcemy?

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 18 Styczeń 2018
  • Komentuj 2

O nowej produkcji osadzonej w uniwersum Obcego nie wiadomo więcej ponad to, że powstaje oraz że będzie shooterem. Nie znamy nawet przybliżonej daty premiery. Wiadomo, że Obcy wyjdzie na konsole i PC.

Ostatnią głośną grą w uniwersum Obcego była produkcja Obcy: Izolacja. Nie wszyscy jednak lubią uciekać przed ksenomorfami. Są jeszcze gracze, dla których naszpikowanie Obcego gradem ołowiu jest spełnieniem marzeń. Myślę, że ucieszy ich wieść o tym, jakie ruchy wykonało studio 20th Century Fox.

Zacznijmy od tego, że w 2017 roku Fox stworzył oddzielną firmę o nazwie FoxNextGames, która ma zająć się produkcją gier. Wiadomo jednak, że debiutantom najlepiej pracuje się z weteranami branży. Dlatego też na dniach owa firma wykupiła studio Cold Iron Studios. W FoxNextGames znaleźli się ludzie odpowiedzialni za takie tytuły jak Doom, Borderlands, Metroid Prime oraz BioShock Infinite.

Wielu graczy marzy o drugiej części Izolacji

Pierwszą grą nowo utworzonego studia będzie tytuł na urządzenia mobilne Marvel Strike Force, która pojawi się w 2018 roku.

Dyrektor FoxNextGames Aaron Loeb w wywiadzie dla serwisu Gameindustry cieszy się z tego, że zespół Cold Iron Studios wniesie cenne doświadczenie z zakresu tworzenia gier MMO. Pozwoli to studiu na lepsze wykorzystanie marek Foxa, od Aliena począwszy.

Komentatorzy zastanawiają się, czy fabuła gry związana będzie z ostatnimi produkcjami kinowymi. Chcielibyście? Bo ja osobiście wolałabym, by scenarzyści z FoxNextGames zapomnieli o Przymierzu.

[Źródło: pcgamer.com, igromania.ru]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze