Hideo Kojima tworzy nowy gatunek gier

  • Autor: Michał Wojewódka
  • Opublikowano: 18 Październik 2019
  • Komentuj 0

Premiera Death Stranding zbliża się wielkimi krokami. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej słyszymy o tej grze, nawet jeśli nie po drodze nam z Playstation 4, na które to ukaże się gra. Ostatnio znów oczy całego gamingowego świata zwróciły się na Death Stranding i Hideo Kojimę, który rzucił dość odważne stwierdzenie podczas Cologne Film Festival.

Death Stranding nowym gatunkiem gry

Death Stranding zapoczątkuje nowy gatunek gier

Hideo Kojima już na ten moment jest określany jako jeden z najoryginalniejszych twórców gier. I twierdzenie to nie jest bezpodstawne. Często w jego grach spotyka się nietypowe mechaniki i elementy, które zaskakują graczy po dziś dzień. Japończyk postanowił jednak pójść krok dalej. Death Stranding jego zdaniem ma być pierwszą grą nowego gatunku. W grze dość sporo jest skradania i strzelania, ale nie ma to definiować gatunku. Death Stranding ma zaliczać się do gatunku z koncepcją nici, jak określa to sam Kojima. Czym jest ów koncepcja nici? Nie dowiemy się zapewne aż do premiery pierwszej gry z tego nowego gatunku. Wiadomo jednak, że Hideo Kojima planuje już kolejne gry wpisujące się w nową koncepcję. 

Chcę dać graczom uczucie obcowania z nowym gatunkiem. Poprzednio chodziło o gatunek skradanek, ale tym razem nazywam to po prostu gatunkiem z koncepcją nici. A jeśli chcę wykreować nowy gatunek, to będę potrzebował do tego więcej gier.

Hideo Kojima z wizytą w Polsce

Niedawno media obiegła informacja o wizycie Hideo Kojimy w Polsce. Poza wieczornym zwiedzaniu Warszawy, gdzie został wychwycony przez kilka co bardziej ciekawskich osób, odwiedził siedzibę CD Project RED. Czy była to wizyta przyjacielska czy też biznesowa niestety nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że podczas wizyty w siedzibie polskiego oddziału PlayStation ogłoszono pełną polską lokalizację gry. Choć sam jestem raczej fanem oryginalnej ścieżki dubbingowej do gier, dalej miło zobaczyć, że PlayStation dba o to, by Ci niewładający językami obcymi, również mogli bez przeszkód cieszyć się ich największymi tytułami.

Hideo Kojima sprawdza Cyberpunk 2077

Nie wiadomo, jakie jeszcze tytuły wyjdą spod ręki Hideo Kojimy. Japończyk wyznaczył sobie dość ambitny cel, wierzę jednak, że jest w stanie go osiągnąć. Na razie nie pozostaje nic innego niż czekać na premierę Death Stranding (08.11.2019) i wypatrywać dalszych zapowiedzi od Kojima Productions.

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze