Nowy film Mortal Kombat zapowiada się obłędnie

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 19 Luty 2021
  • Komentuj 0

Rok 2021, nikt nie jest już w stanie wymyślić niczego nowego. Sięgamy do lat 1990-2000 i remasterujemy co się da. Jak się nie da, to sięgamy dalej. Remaster/remake, spin-off, nowy początek – generalnie pełen recykling tego co było. Bo kiedyś to było, a teraz to nie ma? No to będzie! I wiecie co? W niektórych przypadkach to wcale nie takie złe! Filmowy Mortal Kombat zapowiada się na ten przykład mega dobrze!

Mortal Kombat na nowym zwiastunie. Jest moc!

Film Mortal Kombat z 1995 roku (o następnym nie mówimy) to podobno jest z lepszych, filmowych adaptacji gier. W zasadzie nawet zgadzam się z tym twierdzeniem. Jestem wystarczająco stary, aby pamiętać wspomnianą produkcję i faktycznie, mam z nią raczej pozytywne wspomnienia. Zwłaszcza z charakterystycznym utworem muzycznym, który mu towarzyszył. Z pewną obawą podchodziłem zatem do zapowiedzi nowego filmu. Jak widać, niesłusznie!

New Line Cinema przedstawia nową wybuchową przygodę filmową pod tytułem Mortal Kombat. Produkcja jest zainspirowana bestsellerową serią gier wideo, której najnowsza odsłona, Mortal Kombat 11, cieszyła się niedawno najlepszym debiutem ze wszystkich części. Reżyserii podjął się nagradzany australijski twórca reklam Simon McQuoid. Obraz jest jego pierwszym filmem fabularnym. Producentami są James Wan (filmy z uniwersum Obecność, Aquaman), Todd Garner (Epicentrum, Berek), sam McQuoid oraz E. Bennett Walsh (Men in Black: International, Niesamowity Spider-Man 2).

Fabuła? Zawodnik mieszanych sztuk walki Cole Young przywykł do tego, że obrywa za pieniądze. Nie ma jednak pojęcia o swoim pochodzeniu i nie wie, dlaczego władca Zaświatów Shang Tsung nasłał na niego swojego najlepszego wojownika, Sub-Zero, kriomancera z innego wymiaru. W obawie o bezpieczeństwo rodziny Cole udaje się na poszukiwanie Sonyi Blade, poleconą mu przez Jaxa. Ten major sił specjalnych ma takie samo dziwne znamię w kształcie smoka, z jakim urodził się Cole. Wkrótce Cole trafia do świątyni Lorda Raidena, jednego ze Starszych Bóstw i obrońcy Ziemi, zapewniającego schronienie tym, którzy mają smocze znamię.

W świątyni Cole trenuje z doświadczonymi wojownikami Liu Kangiem i Kung Lao oraz zbuntowanym najemnikiem Kano. Wspólnie staną do walki największych mistrzów Ziemi z przeciwnikami z Zaświatów, w której stawką jest wszechświat. Ale czy Cole zdoła uwolnić swoje arcana – niezmierzoną moc we wnętrzu duszy – i zdąży nie tylko ocalić bliskich, ale i powstrzymać Zaświaty raz na zawsze?

Trzeba przyznać, że sporo historii wyciśnięto, aby to Mortal Kombat miało sens :D. Film trafi do kin 8 kwietnia 2021 roku (chociaż inne komunikaty mówią o 16 kwietnia), a jego globalnym dystrybutorem będzie Warner Bros. Pictures.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze