Nowe Call of Duty z Polski?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 16 Grudzień 2017
  • Komentuj 1

Polacy nie gęsi, swój oddział Infinity Ward mają. Activision ogłosiło, że w Krakowie powstanie zespół wspierający Infinity Ward Los Angeles. Kolejne Call of Duty otrzyma napis ''Made in Poland''?

To by było piękne, ale chyba raczej mało realne, choć krakowski oddział na pewno jakiś wkład w sztandarową grę Infinity Ward będzie miał. Infinity Ward Poland kierowane będzie przez Michała Drobota i zatrudni kilkunastu ''utalentowanych deweloperów'' z naszego kraju. Potencjał na pewno mamy duży - świadczą o tym gry, jakie nad Wisłą powstały: Dying Light, This War of Mine, Superhot czy Wiedźmin to marki rozpoznawalne wśród graczy z całego świata.

Na oficjalnej stronie Call of Duty o sprawie informuje szef Infinity Ward Dave Stohl:

Jesteśmy podekscytowani ogłaszając rozwój naszych deweloperskich możliwości, dzięki otwarciu Infinity Ward Poland. Budujemy światowej klasy studio zajmujące się badaniami i rozwojem (Research & Development), które wykorzysta lokalną kulturę tworzenia gier i talenty w Polsce. Ta rozbudowa jeszcze mocniej ugruntuje naszą pozycję jako jednego z najbardziej zdeterminowanych i spełnionych zespołów w całej branży. Czekamy na wielkie rzeczy!

Można z tego zrozumieć, że zadaniem polskiego studia będzie przede wszystkim praca nad nowymi technologiami i wsparcie swojego większego brata w Los Angeles, ale kto wie, może w przyszłości krakusom zostanie powierzone stworzenie pełnej gry. Takie Call od Duty podczas Powstania Warszawskiego, zrobione przez Polaków z polskiego studia... na razie to mrzonka, ale trzeba za zespół trzymać kciuki!

Jeśli chcecie do  Infinity Ward Poland się odezwać, to możecie to zrobić już w tym momencie, wystarczy dać im znać na Twitterze!

[źródło: informacja prasowa, community.callofduty.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze