Nowy CoD trafi na PS5?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 13 Lipiec 2018
  • Komentuj 0

W 2019 zagramy w kolejną część serii Call of Duty i może się okazać, że ten tytuł będzie pierwszą grą Infinity Ward przeznaczoną już na następną generację konsol. 

Praca szuka człowieka, tak przynajmniej jest w przypadku kolejnych odsłon CoDa. Infinity Ward poszukuje zdolnych deweloperów, którzy mogliby pracować nad grami na PlayStation 5 oraz następcy Xboxa One. Wiemy, że obie konsole są już projektowane, a plotki mówią nawet, że deweloperskie zestawy PS5 trafiły już do twórców gier. 

CoD: MW4 także na next genach?

Co wskazuje na to, że Call of Duty anno domini 2019 będzie grą next-genową? Ogłoszenie o pracę, jakie możecie znaleźć na oficjalnej stronie Infinity Ward. Firma zachęca potencjalnego pracownika takimi oto słowami:

Przyjdź i pracuj z najlepszymi w branży nad nowym, ekscytującym i jeszcze nie zapowiedzianym tytułem przeznaczonym na platformy następnej generacji.

Słowem o CoDzie się nie zająknęli, ale w wymaganych przez firmę kwalifikacjach znajduje się informacja o potrzebie posiadania przez kandydata ogromnej pasji do gier typu FPS, co chyba wszystko wyjaśnia.

Oczywiście taka informacja nie oznacza, że CoD 2019 już w dniu premiery trafi na kolejną generację konsol, bo tej najprawdopodobniej jeszcze na rynku nie będzie. Najpewniej skończy się podobnie jak w przypadku choćby GTA V, które początkowo trafiło na PS3, by później pojawić się także na obecną generację i komputery PC.

Co nie zmienia faktu, że nowa generacja konsol jest tuż za rogiem. Czy w tym roku doczekamy się chociaż zapowiedzi nowego sprzętu od Sony czy Microsoftu? PS4 nadal ma się świetnie, a gry które tylko w tym roku na niego trafiły/trafią cieszą się ogromnym zainteresowaniem (czego nie można powiedzieć o Xboxie One). Choć zmiana na pewno się przyda.

A może IF II?

[źródło: activision.referrals.selectminds.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze