Nowe Anno 1800

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 22 Sierpień 2017
  • Komentuj 5

Ledwo gruchnęła wiadomość o czwartej odsłonie Age of Empires (nie wiem, jak Wy, ale ja jaram się jak pochodnia!), a tuż za nią zelektryzowała nas kolejna świetna informacja. 

Z okazji Gamescomu studio Ubisoft Blue Byte ogłosiło Anno 1800. Premiera nastąpi dopiero zimą 2018 roku (ale nie w styczniu), na PC.

Realia to XIX wiek, epoka wielkiej rewolucji przemysłowej, odkryć geograficznych, postępującej industrializacji. A cała reszta będzie wyglądać jak w każdym dotychczasowym, Anno - budowanie wielkich miast, zaspokajanie potrzeb mieszkańców (chcieliśmy perły, ale teraz jednak wolimy wino z drugiego końca świata!).  Ważny będzie handel, logistyka, dyplomacja. 

Tym grozi opóźnienie w dostawie tranu...

W grze nie zabraknie oczywiście kampanii fabularnej w trybie dla jednego gracza oraz rozgrywki dla wielu graczy (mój ulubiony tryb). 

Przy okazji studio zwraca się do graczy z prośbą o pomoc w procesie powstawania gry. Wszyscy chętnie zaproszeni są na stronę ANNO Union

Mam nadzieję, że nowa część nie będzie miała wad poprzedniczek, czyli np. SI będzie uczciwsze niż w Anno 2070 a w trybie online nie uświadczymy desynchronizacji.

[Źródło: materiały prasowe, ubisoft.com]

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze