No Rest for the Wicked to RPG akcji

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 08 Grudzień 2023
  • Komentuj 0

Firmy Private Division, marka wydawnicza Take-Two Interactive Software, Inc. oraz Moon Studios ogłaszają wydanie No Rest for the Wicked, precyzyjnej Action Role-Playing Game (ARPG) przeznaczonej dla dorosłych graczy, mającej szanse zrewitalizować gatunek. Tytuł ten stanowi odważny krok dla studia Moon, mającego na koncie dwa uznane przez krytyków i wielokrotnie nagradzane tytuły - Ori and the Blind Forest oraz Ori and the Will of the Wisps.

No Rest for the Wicked to RPG akcji

No Rest for the Wicked pojawi się w formie wczesnego dostępu na PC (poprzez platformę Steam) w pierwszym kwartale 2024 roku (zaliczającego się do roku podatkowego 2024 Take-Two). Premiera pełnej wersji gry na PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC jest planowana na bliżej nieokreślony czas po wydaniu wersji Early Access.

No Rest for the Wicked wprowadza graczy w bogaty w szczegóły, ręcznie skonstruowany świat przedstawiony w stylu graficznym przypominającym namalowany farbami obraz. Gracze przemierzają rozległą wyspę Isola Sacra, która pozwala im, w sposób niespotykany w innych ARPG, na wielopoziomową eksplorację głębin krypt, gęstych lasów i zdradzieckich górskich przełęczy. Każda lokacja jest domem dla skomplikowanych bohaterów, borykających się z własnymi problemami, ukryte skarby, żarłoczne stworzenia i tajemnice.

Dzięki brutalnemu, precyzyjnemu systemowi walki w No Rest for the Wicked Moon Studios pragnie wyznaczyć nowe granice dla tego gatunku gier. Starcia w grze są bogate w animacje, bezpośrednie – wręcz namacalne. Umożliwią zręcznym graczom łączenie zabójczych posunięć z intuicyjnymi uderzeniami. Innowacyjny system walki gwarantuje wysoce satysfakcjonującą rozgrywkę, co stanowi wyjątek w ARPG z widokiem izometrycznym: tutaj kluczem do sukcesu są umiejętności i wyczucie czasu, a nie samo uderzanie w klawisze.

Malarski styl i brutalną walkę No Rest for the Wicked’ uzupełnia mroczna, dojrzała fabuła: W roku 841 umiera król Harol Bolein – dla królestwa nastaje decydujący moment. W wyniku pozornie pokojowego przekazania władzy dochodzi do wyniszczającego konfliktu, który pogrąża kraj w chaosie. Dodatkowo na odległą wyspę Sacra po wielu latach powraca śmiertelna zaraza, wyniszczająca krainę i jej mieszkańców. Gracze sięgną po broń, by odeprzeć zarówno przerażające bestie, jak i armię najeźdźców, stawiając jednocześnie czoła przeciwnościom losu mnożącym się z każdej strony.

W trybie wieloosobowym No Rest for the Wicked gracze mogą podzielić się swoim światem i postępami z maksymalnie trojgiem znajomych w kooperacyjnym trybie kampanii. Mogą się dzielić każdą misją, bossem, metrem kwadratowym Isola Sacra. Albo pójść własną drogą. No Rest for the Wicked znajduje się w fazie rozwoju i nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze