Nintendo bohaterem

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 08 Luty 2017
  • Komentuj 5
Nintendo podarowało wspaniały prezent 27 latkowi z chorobą niedokrwienną serca, dla którego gry były jedynym sposobem na poznawanie świata. Gabe Marcelo już od dziecka cierpiał z powodu niedostatniego dotlenienia organizmu. Zła budowa serca powodowała, że męczył się zbyt szybko, by poznać świat o własnych siłach. Pomogły mu w tym gry. Anita Marcelo, mama Gabe'a, opowiedziała historię swojego syna dla Waypoint.com.

Gabe (po prawej) i jego brat Jaime

Gabe (po prawej) i jego brat Jaime

''Gry były o tyle ważne, że mogły przynieść dużo radości, zabawy i piękna. Były tam postacie, które kochał i wyzwania, których potrzebował jego bystry umysł. Były rozproszeniem fizycznego dyskomfortu i bólu.'' Chłopak miał jednak wielkie marzenie, pojechać na PAX Prime i zagrać w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Jako wielki fan Zeldy zebrał w sobie wszystkie siły i wytrzymał nie jeden, jak planowali jego rodzice, ale wszystkie cztery dni eventu. Nintendo jednak nie wystawiło gry. Pani Marcelo nie mogła przeżyć rozczarowania syna wiedząc, że tylko jego wielkie marzenie napędza chęć walki o kolejne dni. Postanowiła osobiście zadzwonić do Nintendo. Gdy jednak jej próby nie przyniosły oczekiwanego efektu, zwróciła się z pomocą do internautów. Jak wielką potęgą jest w dzisiejszych czasach internet wszyscy wiedzą, tak też było tym razem. Ogromna ilość użytkowników zwróciła uwagę firmy na przypadek Gabe'a.

Najważniejszy moment w życiu Gabe'a

Najważniejszy moment w życiu Gabe'a

Cała rodzina Marcelo dostała zaproszenie do Seattle, gdzie w siedzibie Nintendo Gabe mógł przez ponad pół godziny testować demo Breath of the Wild. ''Był w grze tym, kim nie był w życiu'' powiedziała Anita, ''kiedy zobaczyłam Zelde zrozumiałam, że to był wspaniały świat, którego pragnął''. Gabe, największy fan Zeldy na świecie, zmarł 14 stycznia, mając zaledwie 27 lat. Jeżeli macie ochotę przeczytać całą relację jego rodziny, i poznać bliżej jego fascynującą historię, to zapraszam TUTAJ. [Źródła: waypoint.vice.com, gamezone.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze