Nie czekajcie na nowe gry twórcy Stardew Valley

Stardew Valley to hit. To nie jest nawet opinia, to po prostu stwierdzenie faktu. Indycza produkcja, stworzona przez jedną osobę, dostępna jest aktualnie praktycznie na wszystkim. Niedługo pogramy nawet na lodówce, zaraz obok Skyrima! Generalnie okazuje się, że nie tylko ja jestem fanem uprawiania cyfrowych pomidorów i dobrze, bowiem ten gatunek zasługuje na uwagę. Jak i sam twórca hitu, czyli Eric "ConcernedApe" Barone, który tworzy dwie, nowe gry. Niemniej, nie czekajcie na nie.

Twórca Stardew Valley prosi o zachowanie spokoju

Dlaczego Eric "ConcernedApe" Barone miałby prosić, aby gracze nie czekali na jego nowe gry i nawoływał o zachowanie spokoju? Ano, twórca Stardew Valley podkreśla, że chce tworzyć to, co chce, tak jak chce i w sposób, który jemu się spodoba. Nie potrzebuje hype’u, oczekiwań oraz całej tej medialnej otoczki. Jego celem jest stworzenie gier z których będzie zadowolony, a jeśli przy okazji odniosą one sukces, to tym bardziej będzie on szczęśliwy. Niemniej powtórzenie osiągnięcia Stardew Valley nie jest tutaj ostatecznym celem.

I wiecie co? W pełni go rozumiem, bo zwyczajnie grając w Stardew Valley czułem, że jest to projekt stworzony od serca. Jasne, ma swoje wady, ale w każdym aspekcie gry było widać miłość Erica "ConcernedApe" Barone’a do serii Harvest Moon oraz chęć stworzenia czegoś własnego. Dlatego trzymam za dewelopera kciuki i niczego nie oczekuję od jego przyszłych produkcji. Wierzę, że będą po prostu dobre, ale co to będzie? Czas pokaże. Ze swojej strony obiecuję, że postaram się powstrzymać od spekulacji oraz niepotrzebnego budowania hype’u!

W międzyczasie chyba pora wrócić do Stardew Valley, bo na horyzoncie nie ma godnej konkurencji.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze