Newell też chce cross-play

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 22 Marzec 2016
  • Komentuj 0

Newell jest jak najbardziej za cross-platform

Newell jest jak najbardziej za cross-platform

Do szefa Valve Gabe'a Newella trafił mail od fana, który prosił go by ''otworzył bramę dla rozgrywek cross-play''. Okazuje się, że Newella namawiać do tego pomysłu nie trzeba.  Nie tak dawno trafiła do nas informacja, że Rocket League będzie jedną z pierwszych gier, które pozwolą się zmierzyć podczas tego samego pojedynku graczom posiadającym różne platformy. Już teraz możliwe jest połączenie PCtów z PlayStation, a niedługo do drużyny dołączy także Xbox. Wszystko wskazuje na to, że gorącym zwolennikiem zintegrowania wszystkich systemów na jakich gramy jest także miłościwie panujący szef Valve Gabe Newell. Jak donosi PCGamesN pewien zatwardziały gracz o nicku Eternifity zdecydował się napisać do Newella wiadomość, w której prosi o to by Newell pozwolił na rozgrywki cross-play. Zdaniem Eternifity'ego cross-play to nie tylko marzenie ściętej głowy. Wymienia kilka całkiem sensownych argumentów dlaczego takie możliwości byłyby dobre dla całej branży. Mowa jest między innymi o powiększeniu społeczności graczy, mniejszej ilości tytułów dostępnych tylko na jednej platformie i większą swobodę przy wyborze najlepszego systemu do gier dla każdego użytkownika.

Gabe też chce cross-playa

Gabe też chce cross-play'a

Newell takich maili musi dostawać dziennie kilkaset, ale na ten konkretny zdecydował się widać odpowiedzieć. Szef Valve nie pozostawia żadnych wątpliwości co do tego do myśli o między platformowym cross-playu. ''Jesteśmy za'' brzmi krótka, ale treściwa odpowiedź jednego z najpotężniejszych ludzi w naszej branży. W końcu na Stamie możemy już korzystać z usługi, dzięki której jeśli nabędziemy grę na Windowsa to za darmo możemy w nią zagrać także na Macach i Linuxach. [źródło: pcgamer.compcgamesn.comsteampowered.comimgur.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze