New Cycle wyłania się z chaosu

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 18 Czerwiec 2023
  • Komentuj 0

Deweloperzy z Core Engage zaprezentowali nowy, zachwycający zwiastun rozgrywki dla swojej nadchodzącej postapokaliptycznej gry strategicznej: New Cycle. Gracze nadzorują kolonię ocalałych po niszczycielskim rozbłysku słonecznym, rozbudowując mały fort w kwitnącą metropolię, jednocześnie stawiając czoła egzystencjalnym wyzwaniom dla ich pozycji i przetrwania. Chociaż demo jest już dostępne, zespół przygotowuje się do wydania głównych aktualizacji gry w wersji demonstracyjnej Steam Next Fest, która zadebiutuje 19 czerwca 2023 roku. Premiera gry we wczesnym dostępie na Steam zaplanowana jest na 2023 rok.

New Cycle wyłania się z chaosu

Akcja gry rozgrywa się w postapokaliptycznej przyszłości. Po tym, jak Ziemia została dotknięta silnym rozbłyskiem słonecznym, pole magnetyczne planety załamało się, temperatury zaczęły rosnąć, równik zamienił się w pustynię, a cywilizacja się załamała. Jedyną strefą nadającą się do zamieszkania pozostała półkula północna, gdzie gracz tworzy osadę, która ma uratować zarówno ludzkość, jak i przyrodę.

Aby utrzymać osadę przy życiu, gracze muszą gromadzić niezbędne zasoby, podejmować trudne decyzje i zarządzać relacjami z okolicznymi osadami, jak i pracować nad odkrywaniem utraconych technologii i przezwyciężaniem przeciwności związanych z postapokalipsą. Niezależnie od projektów i decyzji graczy, natura maszeruje dalej; zniszczona atmosfera Nowego Świata przedstawia zmienne cykle i niszczycielskie zjawiska, które dodają dynamiczne wyzwania do gry. Gracze będą musieli stawić czoła naturalnym i politycznym zagrożeniom, aby ich osada przetrwała.

Wraz z nowym zwiastunem, Core Engage zapowiedziało współpracę z wydawcą Daedalic Entertainment przy wprowadzeniu gry dla globalnej publiczności. New Cycle dołącza do imponującej listy tytułów niezależnych wydanych przez niemieckiego wydawcę, w tym Inkulinati, Deponia, Shadow Tactics: Blades of the Shogun, The Pillars of the Earth Kena Folletta, The Long Journey Home, Barotrauma i innych.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze