Netflix Sans

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 24 Marzec 2018
  • Komentuj 13

Za sprawą nowej czcionki stoją oczywiście oszczędności. Zespół Netflixa postanowił stworzyć ją samodzielnie i zrezygnować z używanej do tej pory czcionki Gotham.

Nie jest to wcale dziwne, gdyż inne znany serwisy również poszły tym krokiem by uniknąć pracy na czyjejś licencji. YouTube w zeszłym roku też stworzył własny krój liter. Noah Nathan, kierownik projektu w Netflixie przyznał, że globalne zasięgi VODa sprawiają, że użycie płatnej czcionki staje się wysokim kosztem. 

Przed

I po

Cięcie zbędnych kosztów to oczywiście naturalny zabieg, jednak Netflix zmaga się również z usuwaniem filmów. Disney planujący założyć swojego VODa nie chce wspierać dłużej innego portfela. Do końca marca ma zniknąć aż 100 tytułów, w tym świetny sci-fi thriller Ex Machina oraz cudowna komedia romantyczna Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta. Pełną listę kasowanych tytułów znajdziecie TUTAJ. Odpalcie póki jeszcze są!

Nowa czcionka Netflixa

[Źródła: antyradio.plbusinessinsider.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze