Najpopularniejszy Pokemon w Polsce to…?

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 28 Marzec 2021
  • Komentuj 0

Pokemony cieszą się w Polsce sporą popularnością. Zresztą, nie ma się czemu dziwić, to uznana marka na całym świecie. Wystarczy popatrzeć na sprzedaż gier z serii, czy szał, jaki zrobiło Pokemon GO. Kiedyś, jeśli będzie z Waszej strony zapotrzebowanie, przytoczę Wam w pigułce historię całej serii oraz kilka anegdotek z nią związanych. Nawet jej nazwa jest ciekawa i wbrew pozorom nie taka oczywista! Tym razem zajmiemy się jednak ważniejszym tematem – który kieszonkowy stworek jest najpopularniejszy?

Abra to najpopularniejszy pokemon w Polsce!

Świętujemy 25 lat marki Pokemon, więc to idealna okazja, aby pochwalić się swoim ulubionym stworkiem. Moim jest Haunter, a Waszym? Niezależnie od odpowiedzi, nie wpłynie ona pewnie na wynik globalny. TheToyZone przeprowadziło bowiem analizę, bazując na wyszukiwaniach w Google. Dzięki temu poznaliśmy teoretycznie najpopularniejsze pokemony w różnych krajach. Kto wygrywa w Polsce?

Abra. Tak, moi drodzy, Abra. Nie Pikachu, nie Charizard, ale Abra. Dlaczego? Jakby się nad tym zastanowić to odpowiedź jest prosta. Taką samą nazwę ma bowiem firma meblowa, działająca w Polsce :). Ten pozornie niezależny fakt wpłynął na wyniki wyszukiwania w Google, w efekcie to właśnie Abra jest najpopularniejszym pokemonem w kraju nad Wisłą.

Pełną rozpiskę znajdziecie w tym miejscu. Skoro łzy smutku lub radości zostały otarte to raz jeszcze zapytam – który pokemon jest Waszym ulubionym?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze