Najlepsze gry na konsole – sprawdź propozycje

  • Autor: jarock
  • Opublikowano: 26 Kwiecień 2019
  • Komentuj 0

Szukasz gry na swoją konsolę? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Na rynku jest wiele ciekawych tytułów. Niezależnie od tego, czy szukasz gry na imprezy ze znajomymi, czy na wieczorne posiedzenie sprawdź, jaką grę wybrać dla siebie. 


Fifa 19

Każdy fan wirtualnej rozrywki zna ten tytuł – Fifa od lat rządzi w swojej kategorii i znajduje się w rankingach najlepszych gier sportowych na PS4 i Xboxa One. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej odsłony.

Piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych, co przełożyło się na popularność jej konsolowego odpowiednika. W przypadku Fify dostajemy grę na licencji międzynarodowej organizacji, zrzeszającej największe federacje piłkarskie. Dzięki temu dostajemy możliwość gry licencjonowanymi klubami oraz reprezentacjami narodowymi, a w grze pokierujemy prawdziwymi piłkarzami, którzy na potrzeby produkcji użyczyli swoich wizerunków. Prawdziwe są również stadiony, na których zobaczymy oprawę stadionową oddającą atmosferę panującą podczas prawdziwego meczu. Na dokładkę, podczas gry usłyszymy profesjonalny komentarz. W polskiej wersji językowej słychać Dariusza Szpakowskiego oraz Jacka Laskowskiego. Wisienką na torcie jest możliwość rozegrania licencjonowanego turnieju Ligi Mistrzów.

Oprawa graficzna jest bardzo dobra – za jej wygląd odpowiada silnik Frostbite, znany m.in. z gier z serii Battlefield czy nowej gry bioWare Anthem. Dzięki temu ujrzymy realistycznie wyglądające postacie oraz animacje zawodników. Poza teksturami wysokiej rozdzielczości, gra posiada naturalnie oddane warunki pogodowe.

Hitman

W świecie gier, podobnie jak w świecie filmów i literatury, jest kilka kultowych serii, które pojawiają się na rynku regularnie i cieszą się niesłabnącą popularnością. Jedną z nich jest Hitman – seria traktująca o płatnym mordercy. Przez lata zyskała sobie wierną rzeszę fanów.

Główny bohater nie ma imienia, a jedynie numer – przedstawia się jako agent 47. Wśród najbardziej rozpoznawalnych elementów jego wizerunku jest garnitur, czerwony krawat, łysina i kod kreskowy wytatuowany na karku. Jego misje polegają na eliminowaniu wyznaczonych celów i zniknięciu z miejsca zbrodni. Gra pozwala na dużą swobodę podczas wyboru ścieżki jaką chcemy podążać podczas wykonywania zadań – możemy wykonać zadanie głośno, nie biorąc jeńców i strzelając do wszystkich, ale również wykonać misję po cichu, bez zbędnych ofiar. Znający serię wiedzą, że najbardziej premiowany jest drugi sposób. Nasz agent jest kameleonem i potrafi wtopić się w tłum oraz przebrać za niemal każdą napotkaną osobę.

Gra oferuje grafikę na najwyższym poziomie, nie tylko pod względem tekstur wysokiej rozdzielczości, ale również poziomem wykonania modeli postaci i ich ilości, które pojawiają się na ekranie – niejednokrotnie widzimy ich kilkadziesiąt, a gra nadal działa płynnie. To naprawdę duże osiągnięcie.

Wiedza to potęga

Szukając gry towarzyskiej, która rozkręci niejedną imprezę, nie sposób nie wspomnieć o grach korzystających z systemu PlayLink. Dzięki temu zagrać może każdy posiadacz smartfona.

Wiedza to potęga” jest quizem. Każdy z graczy łączy się z konsolą za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie. W grze wybieramy postać, która będzie naszym awatarem. Podczas rozgrywki odpowiadamy na pytania z wielu kategorii i za każdą poprawną odpowiedź dostajemy punkty. Wygrywa ten, kto uzbiera ich najwięcej, ale nie jest to takie łatwe – inni gracze mogą nam przeszkodzić. Służą do tego specjalne moce, które mogą nas spowolnić.

Grafika jest komiksowa i przyjemna dla oka. Sterowanie jest intuicyjne i poradzą sobie z nim dzieci i osoby starsze.


Tekst partnerski


 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze