Na 1000 lat przed Gothic...

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 10 Sierpień 2016
  • Komentuj 5

Odwiedź stronę Elisium: Tawerna Gothic

Dziewięć klas postaci, nowa mapa stworzona na podstawie Górniczej Doliny, 40 nowych broni i około 80 pancerzy, trzy miasta i sześć profesji  - takie cuda przygotował dla Was polski serwer Elisium, na którym jak w domu poczują się wszyscy fani Gothic. Jeśli szukaliście sposobu na powrót do świata gry stworzonej przez Piranha Bytes to Elisium wydaje się być odpowiedzią na wszystkie Wasze tęsknoty. Serwer zabiera gracza do Górniczej Doliny na 1000 lat przed wydarzeniami z pierwszej części sagi. Mapa świata została stworzona na nowo, dlatego nawet starzy bywalcy Doliny znajdą tutaj coś czego wcześniej nie widzieli. Fabuła gry zaczyna się w momencie, kiedy nad zamieszkaną w większości przez ludzi wyspą Enderą zaczyna padać deszcz ognia, który po całej okolicy rozsypuje tajemnicze kamienie. Mędrcy, którzy dostali zadanie rozwikłania tajemnicy, doszli do wniosków, że owe kamienie mają moc kontrolowania czterech żywiołów- magii, ognia, wiatru i ziemi. Wojownicy, którzy odnajdą te rozsiane po mapie kamienie, zyskują specjalne zdolności związane z żywiołem reprezentowanym przez ich kamień, a cała ludność Endery rzuciła się na poszukiwania najpotężniejszych artefaktów. Zaczynając zabawę na Elisium gracz będzie musiał zdecydować się na jedną z klas, a tych jak już wspomniałem jest aż dziewięć - wojownik, barbarzyńca, łotr, łowca, zmiennokształtny, bard, mag, pięściarz oraz szermierz. Kiedy zdecydujemy się już na klasę to postanie nam wybór jednej z sześciu profesji: robotnik, kowal, myśliwy, jubiler, gorzelnik i alchemik. Po określeniu najbardziej odpowiedniego dla naszej postaci charakteru można już ruszać zwiedzać Dolinę.
Twórcy przygotowali dla Was, oprócz sporego otwartego świata, także trzy miasta: kupieckie Wiltmark, w którym lepiej uważać na swoją sakiewkę, niewolniczą miejscowość Anakara, oraz Undabar, który słynie z wytwarzania najmocniejszych alkoholi. Ekipa moderów z SoulFire zatroszczyła się o sprzęt. Specjalnie na potrzeby Elisium stworzono sporo nowych rodzajów uzbrojenia, a do tego dołożono jeszcze 80 różnego rodzaju pancerzy i hełmów. Wzorowano się tutaj na wyposażeniu jakie gracz mógł oglądać w trzeciej części gry. Jeśli więc zastanawiacie się nad powrotem do świata Gothic to lepszego miejsca niż Elisium pewnie w polskim internecie nie znajdziecie. Po bardziej szczegółowe informacje zapraszam na stronę twórców. Tam też dowiecie się co musicie zrobić, żeby na Elisium się dostać.

Gothic to jeden z lepszych RPG przełomu stulecia

Gothic to jeden z lepszych RPG przełomu stulecia

Odwiedź stronę Elisium: Tawerna Gothic

[źródło: new.gothic.org.plelisium.tawerna-gothic.pl]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze