Mroźny survival z Polski

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 31 Sierpień 2016
  • Komentuj 2
Gra This War of Mine od 11 bit studios wywalczyła sobie miejsce pośród jednych z najlepszych gier survivalowych. Polskie studio ma zamiar powtórzyć sukces swojego debiutu, dzięki najnowszemu dziełu o tytule Frostpunk. W grze zostaniemy przeniesieni do świata skutego lodem, w którym odrobina ciepła i relaksu będzie zarezerwowana tylko dla nielicznych. Chęć przetrwania sprawiła, że mieszkający tam ludzie rozwinęli technologię parową, która ma im pomóc w walce z wszechobecnym zimnem. Zadaniem gracza będzie przeżycie, jednak tym razem będzie to cel drugoplanowy. Gra położy nacisk na ważniejsze inne aspekty. Podczas rozgrywki będziemy się spotykać z wieloma ciężkimi wyborami, a nasze człowieczeństwo zostanie wystawione na próbę.

Nawet zapowiedź może przyprawić o dreszcze

Już sama zapowiedź może przyprawić o dreszcze

Michał Drozdowski, dyrektor kreatywny 11 bit, twierdzi, że: ''To bardzo poważna gra stworzona dla dojrzałych odbiorców. W porównaniu z This War of Mine przesuwamy pewne granice jeszcze dalej, ale nie komentujemy rzeczywistości poprzez grę w ten sam sposób jak wcześniej. Kładziemy pod mikroskop ludzką naturę, aby zapytać, co stanie się, gdy ludzie zostaną postawieni na krawędzi''. Oznacza to, że jeśli polubiłeś system podejmowania wyborów i przyjmowania ich konsekwencji w This War of Mine, to w nowej grze będziesz bawił się jeszcze lepiej. Pozostaje jedynie kwestia, w jaki sposób będziemy uczestniczyć w tym świecie. Czy będzie to grafika 2D, czy twórcy postanowią przenieść ją w pełnowymiarowy stan? Nie wiadomo, lecz widok z pierwszej osoby z pewnością pomógłby jeszcze bardziej ''wejść'' w ten świat. W kwestii oprawy graficznej wiemy jedynie, że zostanie w niej wdrożony kontrast. Rzadko występujące ciepłe barwy będą przedstawiały resztki ludzkości, a przytłaczające chłodne odcienie będą oznaczać nieprzyjazną i mroźną naturę. Pomimo niewielu informacji Frostpunk zapowiada się naprawdę ciekawie. Jeśli podzieli on sukces TWoM, to kto wie? Może wkrótce 11 bit studios przerodzi się w firmę pokroju CD-Projekt RED.

Na premierę będziemy musieli poczekać do 2017 roku, a pre-ordery wystartują już niedługo.

Premiera gry będzie miała miejsce w 2017 roku

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze