Może warto wrócić do Albion Online?

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 07 Marzec 2021
  • Komentuj 0

Wiecie, że jestem fanatykiem gier MMORPG. Ostatnio jednak jakaś taka posucha. Mam chwilową przerwę od World of Warcraft, do którego pewnie tak czy siak wrócę. New World przesunęło swoją premierę, Crowfall testowałem i nie zapowiada się porywająco. Ashes of Creation? Może kiedyś, jak łaskawie (o ile) wyjdzie. Final Fantasy XIV? Nie moja para kaloszy. The Elder Scrolls Online nie trawię, Black Desert Online nie jest złe, ale mnie nuży. Do Guild Wars 2 nie mogę się przekonać. I długo mógłbym tak wymieniać. Chodzi mi również po głowie Albion Online – czy ktoś z Was grał ostatnio?

Call to Arms odmieni Albion Online

Pomyślałem, że może warto sprawdzić Albion Online, skoro wielka aktualizacja jest tuż-tuż! Dokładnie 17 marca 2021 roku, aktualizacja Call to Arms zostanie zaimplementowana na serwerze. Podobno warto dać temu MMORPG-owi szansę, bowiem nowości są ponoć obfite.

Najważniejszą z nich jest kompletnie nowa wizja systemu Wojen Frakcji w Albionie, która zapewni graczom poczucie prawdziwej przynależności do Frakcji Miejskiej, a także znacznie rozbuduje Kontynent Królewski. Całkowicie przerobiony i rozwinięty system Bram Piekieł tchnie nowe życie w jeden z najbardziej ekscytujących i intensywnych trybów PvP Albionu, a liczne dodatkowe ulepszenia, poprawki i usprawnienia jakości życia uczynią świat Albionu jeszcze lepszy, niż kiedykolwiek.

Nowy system pozwala Frakcjom na przejmowanie nie tylko Posterunków, ale i całych regionów i nagradza graczy za lojalność wobec wybranej Frakcji dzięki zaktualizowanym rangom Frakcji i miesięcznym Kampaniom Frakcji z cennymi łupami. Caerleon dołącza do walki jako w pełni grywalna szósta Frakcja o unikalnym, “bezprawnym” systemie rozgrywki. Poza sześcioma zwykłymi Wierzchowcami Frakcji, każde miasto posiada od teraz swojego własnego Elitarnego Wierzchowca Frakcji z potężnymi umiejętnościami.

Call to Arms wprowadza znaczne ulepszenia Bram Piekieł dzięki dziesięciu nowym rozkładom Bram Piekieł i nowym demonicznym wrogom, zapewniającym zróżnicowane, emocjonujące PvE. PvP w Bramach Piekieł także nabiera nowego wymiaru dzięki możliwości łączenia Bram Piekieł po wygranej i mechanice wzbierającej lawy, która zapewnia ostateczne starcie. Ostatnim dodatkiem są Bramy Piekieł 10v10, zapewniające ekscytujące grupowe PvP o wysokie stawki, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy.

Call to Arms wprowadza duże usprawnienia jakości życia, takie jak Zestawy, dzięki którym gracze mogę tworzyć i wyposażać ustawione uprzednio buildy, a także zaktualizowane etykiety umiejętności. Animowana roślinność tchnie nowe życie w biomy Albionu, a liczne dodatkowe ulepszenia, poprawki, zmiany balansu i optymalizacje uczynią świat Albionu lepszym, niż kiedykolwiek.

Nowości te trafią do gry 17 marca. Może to idealny czas aby wrócić do gry? Jak myślicie?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze