Mortal Kombat X

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 03 Czerwiec 2014
  • Komentuj 10
http://youtu.be/Ci6lMQNLKZU Sprawa proszę Państwa jest poważna bo nie będę tu pisał o jakiejś kolejnej bijatyce stworzonej przez nie wiadomo kogo. Będę pisał o ogłoszonym własnie Mortal Kombat X, a więc grze która obok kilku innych tytułów na dobrą sprawę stworzyła nowy rodzaj rozgrywki. Premiera najprawdopodobniej na początku 2015 roku.  W tym tygodniu pojawia się problem bo producenci coraz więcej czasu poświęcają na pokazywaniu nam nowych trailerów i zaskakujących konceptów. Czyżby miało to związek z pewnym nadchodzącym wydarzeniem, które będzie miało miejsce w amerykańskim Los Angeles? Zapewne. Studiem odpowiedzialnym za nowego ''mortala'' jest NetherRealm, które pracowało w przeszłości nad poprzednimi edycjami MK. Stworzyło też Injustice: Gods Among Us w którą mieliście okazję pograć wraz z Rockiem.

Mortal-Kombat

Za wydanie gry odpowiada Warner Bros i planuje, że ich produkcja ukaże się na konsolach obecnej jak i poprzedniej generacji oraz komputerach PC. Zdaniem WB Studios dziesiąta już z kolei odsłona serii ma wyróżniać się '' najbardziej brutalnymi walkami z historii Mortal Kombat''. Mortal Kombat X dostanie rozbudowany system multiplayer. Celem tego jest stworzenie sceny, w której tysiące graczy walczy o światową dominację i tytuł największego wojownika Ziemi. Aby odróżnić od siebie poszczególnych zawodników wprowadzono style walki. Każda z postaci będzie miała do wyboru kilka stylów co ma w zamyśle twórców ma dodatkowo spersonalizować zawodników. Wymusi to na graczach indywidualne podejście do każdego przeciwnika bo ulubiona kombinacja ciosów może okazać się nieskuteczna przeciwko niektórym wrogom. Dlatego tak ważne ma być odpowiednie dopasowanie taktyki walki. Inaczej przecież walczy się przeciwko silnym acz powolnym zawodnikom i inaczej kiedy staniemy naprzeciwko zwinnego i szybkiego przeciwnika.

mortal_kombat_x_thumb

W ''dziesiątce'' będziemy mogli wypróbować kilku nowych bohaterów, jednak nie mogło się obejść bez starych ''przyjaciół'' jak choćby niezbyt przepadającymi za sobą (co widać na trailerze) Scropionie i Sub-Zero. Filmik który zobaczyliście oferuje tylko niewielkie urywki gameplay'a skupiając się raczej na ukazaniu ''kinowości''  całej rozgrywki. Czy tak będzie wyglądała walka w X? Jeśli tak to przyznaję, że robi pozytywne wrażenie. Zaskakujący jest jedynie dla mnie dobór podkładu muzycznego użytego w trailerze. Nie żeby mi się nie podobał, ale czy użycie rapu ma sugerować że walki będą bardziej ''uliczne'' w swoim wyglądzie? Zapewne przekonamy się na przyszłotygodniowych E3.

mortal-kombat-x-lead

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze