Minecraft, pandy i delfiny!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 01 Październik 2018
  • Komentuj 0

Skusiły Was te słodkie pandy, by sprawdzić co nowego w Minecrafcie? Nie martwcie się, mnie też, ale kto oparłby się pandom? To jednak nie jedyna nowość zapowiedziana na Minecon Earth 2018, oficjalnej imprezie poświęconej Minecfraftowi i jego społeczności. Jeśli przegapiliście okazję na obejrzenie transmisji z wydarzenia, a z pewnością tak było, to możecie poświęcić kilka godzin życia na YouTubowe powtórki.

Przede wszystkim podczas eventu dowiedzieliśmy się, że kolejna gra typu dungeon crawler w świecie Minecrafta pojawi się w przyszłym roku. Trailer Minecraft: Dungeons możecie zobaczyć na filmiku poniżej na koniec zapowiedzi prowadzących.

Jednak standardowy Minecraft również cały czas zyskuje nowe aktualizacje, a po niesamowitym wodnym świecie, który dodano zaledwie w wakacje, już mamy kolejne ciekawe rzeczy, które Mojang wprowadzi do gry.

Oprócz absolutnie słodkich pand, w nowej aktualizacji pojawią się również inni przeciwnicy. Pillagersi i ich dzikie świnie, którzy będą atakować wioski i ich mieszkańców. Trzeba więc przygotować się do obrony, a pomoże nam w tym nowa broń - kusza. Jest to wolno strzelająca broń, o dużo większej sile rażenia niż standardowy łuk, ale jeśli odpowiednio się ją zenchantuje, to można poprawić jej statystyki szybkości i stworzyć wyjątkowo zabójczą broń, przy której diamentowy miecz chowa ze wstydu.  

Dodatkowo pojawią się zmiany w biomach, jednak zgodnie z wynikiem głosowania na pierwszy ogień idzie Tajga. Nowe struktury, nowe budowle i tematyczne wioski dla każdego biomu, to tylko część z nowości zapowiedzianych na Minecon Earth 2018. 

Minecraft od zawsze był ogromnym polem do popisu dla modderów. I chociaż 9 lat to dosyć długo, to doczekają się oni w końcu specjalnego narzędzia, które pomoże im w modyfikowaniu gry. 

Jednak najwspanialsza rzecz wydarzyła się jeszcze przed samym Mineconem. Podwodny świat wprowadzony w lipcu sprawia, że aż chce się wrócić do grania (ok, pandy też zachęcają). Jeśli nie macie dobrego powodu by budować Wasz własny wymarzony świat klocek po klocku, to obejrzyjcie materiał o rafach koralowych, który pokazuje jak wielką inspiracją mogą być gry, oraz jak wiele dobrego różne branże mogą sobie oferować nawzajem. Coś pięknego.

To ja idę pływać z delfinami i żółwiami!

[Źródła: youtube.comminecraft.netpcgamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze