Metro Exodus na wyłączność Epiców

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 29 Styczeń 2019
  • Komentuj 4

Niedawno na naszej redakcyjnej grupie Jaraczki Redakcji mieliśmy poważną dyskusję na temat szans Epiców w walce ze Steamem. Głosy były mocno podzielone. Część opowiadała się za ''jedyną słuszną'' platformą, część kibicowała platformie twórców Fortnita. Argumenty padały różne, ale tym największym opowiadającym się za Epicami była niska prowizja dla deweloperów, która przyciągnie twórców jak muchy. I to faktycznie się sprawdza...

Wczoraj Steam podzielił się smutną informacją, że Metro Exodus zostało exclusivem dla sklepu Epic Store. Przynajmniej na ten rok, bo gra jednak pojawi się na Steamie, ale dopiero w przyszłym roku, na walentynki.

Wyłączność dla Epiców oznacza również, że gra 4A Games nie pojawi się na Humble Store ani Razer Game Store. Zaoszczędzone przez twórców pieniądze mają wspomóc studio w dalszym rozwoju. Jednak nie tylko Metro nie pojawi się na Steamie. Podobny los spotkał The Division 2 i World War Z.

Na szczęście preorderowcy nie zostaną ofiarami tej nagłej zmiany. W wyjaśnieniu wydawcy z Deep Silver zapewnili, że wszystkie zakupione dotychczas preordery oraz elementy rozszerzające grę zostaną zrealizowane wraz z premierą 15 lutego.

[Źródła: steamcommunity.com, store.steampowered.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze