Mass Effect powróci

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 24 Sierpień 2017
  • Komentuj 6

Fani zadawali sobie pytanie, co z naszym ukochanym Mass Effectem? Czy Andromeda na zawsze pogrzebała nasze nadzieje? Otóż nie! Zastępca szefa EA przymuje krytykę, ale biadolenie zgorzkniałych maruderów nie robi na nim wrażenia. 

Mass Effect odpoczywa, Anthem wchodzi na ring

Twórcy świadomi są wad i zalet gry. Zdecydowanie, mimo całego wiadra pomyj, nie można Andromedy nazwać badziewiem. Wie o tym druga głowa EA Patric Soderlund, który nie widzi powodu by chować serię na dno szuflady.

Wiemy, że gracze mówią "EA na pewno nie zrobi następnego Mass Effecta", ale ta marka ma tak dużą grupę fanów, że nie widzę przeszkód, abyśmy mieli do niej wrócić. No bo dlaczego nie? To spektakularne, uwielbiane uniwersum i seria, która wykonała kawał dobrej roboty dla EA i BioWare.

Jeśli jednak zrobimy nowego Mass Effecta, to musimy być pewni, aby był on na czasie i wrócił w odpowiednim momencie, w nowym, ekscytującym miejscu. Muszę o to zadbać ja, musi o to zadbać Casey. Zadaniem BioWare i ludzi odpowiedzialnych za Mass Effecta jest wymyślenie jak to zrobić, choć na razie wciąż tego nie wiemy.

Powrót Casey'a Hudsona, człowieka odpowiedzialnego za trylogię nie jest przypadkiem. To jego pomysły rzuciły graczy na kolana. Teraz BioWare musi rzucić wszystkie środki na wypuszczenie idealnego Anthema, by zamazać żal po nie-dość-idealnej-Andromedzie. Widać też, że mają ewidentny żal do fanów studia, za tak krytyczne słowa. 

Osobiście lubię Mass Effecta: Andromedę. Zazwyczaj tego nie robię, ale w tym przypadku muszę powiedzieć, że ten tytuł otrzymał więcej krytki niż na to zasługuje. Uważam, że to świetna produkcja, choć musimy też przyjąć do wiadomości fakt, iż niektóre rzeczy mogliśmy zrobić lepiej. W ogólnym rozrachunku jest to jednak gra, którą na pewno warto kupić, szczególnie w aktualnym stanie.

[Źródła: videogamer.com, comicbook.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze