Marzenie Green Goblina

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 13 Kwiecień 2016
  • Komentuj 7

Nowy pojazd dla komiksowych złoczyńców przeszedł pierwsze testy

Nowy pojazd dla komiksowych złoczyńców przeszedł pierwsze testy

Sam Norman Osborn (czy raczej Green Goblin) nie kręciłby nosem na taki sprzęt. Deska stworzona przez Franky'ego Zapatę z powodzeniem mogła by posłużyć każdemu super złoczyńcy. Podejść do stworzenia latającej deski było kilka. Zdecydowanie najgłośniejszym był Hoverboard, czyli projekt stworzony przez Lexusa. Wszyscy zachwycali się możliwościami deski, ale szybko okazało się, że jej działanie uzależnione jest od magnesów umieszczonych w podłożu.
Wynalazek Franky'ego to jednak zupełnie inna bajka. Ta deska naprawdę lata i to nie byle jak! Choć twórca nie chwali się dokładnie jakie rozwiązania zastosował w swoim wynalazku to wiemy, że do napędu całego urządzenia użyto małego silnika odrzutowego. Osiągi? Flyboard Air wyniesie użytkownika na ponad 3 kilometry nad poziom ziemi, a w locie poziomym potrafi osiągnąć prędkość prawie 150 kilometrów na godzinę! Niestety długość lotu jest mocno ograniczona przez zapas paliwa zabierany przez deskę bo starczy go jedynie na około 10 minut zabawy. Choć jak zaraz zobaczycie na filmie kierowanie deską wydaje się dziecinnie proste to Zapata zapewnia, że potrzeba do tego sporo wprawy. Dlatego to właśnie on wystąpił w roli pilota w pierwszym prawdziwym teście. Próby poprzedziły żmudne trening na wodnej wersji latającej deski, która ostatnio stała się hitem nadmorskich kurortów. Chcecie zobaczyć jak takie cudo działa? Odpalamy AC/DC i jedziemy:
Pytanie najważniejsze - kiedy będę mógł taką deskę kupić? Jedynie co ujawnia Zapata to to, że na pewno nie w tym roku. Jeśli więc szukaliście sposobu na bardzo wyrafinowane samobójstwo z dawką adrenaliny w tle to musicie jeszcze poczekać ; ) [źródło: gizmag.comindependent.co.ukgizmodo.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze