Malezja zablokowała Steama?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 09 Wrzesień 2017
  • Komentuj 3

To nie żart. Malezja faktycznie tymczasowo zablokowała dostęp do Steama i to bez żadnych ostrzeżeń. Prawdopodobnie nie był to jednak zamach na wolność graczy, a jedynie spory błąd, gdyż zablokowany miał zostać jeden, kontrowersyjny tytuł.

Fight of Gods, dziwna gra o walkach duchowych przewodników, obraziła uczucia religijne malezyjskiego rządu. Co dziwne, w przeciwieństwie do innych państw, Malezja nie postanowiła skontaktować się w tej sprawie choćby z deweloperami gry z PQube. Rozwiązywanie takich zagadnień na własną rękę kończy się niestety własnie tak:

Na szczęście Steam wrócił do swoich malezyjskich przyjaciół, a Valve usunęło Fight of Gods ze sprzedaży w danym regionie. A można tak było od razu...

[Źródła: reddit.compcgamesn.com]

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze