Majówka z nowymi MMORPG-ami

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 16 Kwiecień 2021
  • Komentuj 0

Mało ostatnimi czasy piszę o MMORPG-ach na Ja, Rocku. Przyznam szczerze, że zrobiłem sobie od nich zwyczajnie przerwę. Z World of Warcraft przykładowo się wypaliłem – Shadowlands miało niezły start, ale czym dalej w las tym więcej grzybów. Czekam na The Burning Crusade, bo jednak siada mi bardziej klasyczne podejście do tematu. Na horyzoncie majaczy również New World, ale póki nie będzie konkretów to się nie napalam. Za to w maju będę miał co testować! I Wy również, jeśli będziecie zainteresowani tematem!

Maj pełen nowych MMORPG-ów

Maj rozpoczniemy z betą Elyon. Elyon, które kiedyś było A:IR, ale uznano, że steampunk, mechaniki latania i w ogóle to nieco za dużo dla deweloperów. Zeszli zatem na ziemię, stwarzając nieco przyziemniejszy, ale bardziej funkcjonalny produkt. Udostępniony zostanie w modelu Buy-to-Play, więc warto go sprawdzić przed zakupem.

Pierwsze testy Elyon zaplanowane zostały na 6 maja i potrwają cztery dni. Aby wziąć w nich udział musicie zapisać się w tym miejscu oraz liczyć na łut szczęścia. Nie wszyscy bowiem będą mieli szansę zagrać w Elyon. Rejestracja trwa do 25 kwietnia, więc nie zwlekajcie!

Potem przeskoczymy do bety Bless Unleashed. Będzie to finałowa beta na PC, po niej nastąpi już tylko premiera gry. Sprawdzane będą wszystkie łatki, ale także Item Shop. Z tego powodu dostaniemy nieco waluty premium na wydatki, aby samemu przekonać się o ewentualnym Pay-to-Win. Kiedy zagramy? Od 12 do 16 maja.

Wszystkie osoby, które brały udział w poprzednich testach Bless Unleashed na PC mają dostęp również do tych ostatnich, finałowych. Jeśli nie otrzymaliście do tej pory zaproszenia, to możecie na Steamie o takowe poprosić. Podobno deweloperzy nie będą wybredni i każdy zainteresowany będzie mógł zagrać.

Na koniec mamy Phantasy Star Online 2 New Genesis. Długaśny tytuł, ale moim zdaniem najbardziej zasługuje na uwagę. To odnowiona, unowocześniona, lepsza i osobna wersja Phantasy Star Online 2. New Genesis to teoretycznie oddzielna gra, ale w praktyce będzie w specyficzny sposób połączona z oryginałem.

14 maja rozpocznie się globalna beta Phantasy Star Online 2 New Genesis. Chcecie brać w niej udział? Przygotujcie swojego Windowsa 10! Zapisy do bety startują 21 kwietnia przez aplikację Xbox Insider. Testy przewidziane są bowiem na Windows 10 na PC poprzez Microsoft Store. Trzeba się z tym pogodzić, ale jest i dobra wiadomość – uczestnicy otrzymają łakocie!

Jak zatem sami widzicie, w maju przetestujemy aż trzy nowe MMORPG-i. Co prawda nie liczę na to, że któryś z nich trafi do kategorii #NaRatunekMMO, ale być może wyjdą z nich chociaż dobre gry. Jeśli tak się stanie to już będziemy mówili o sukcesie! Tymczasem do zobaczenia na serwerach!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze