Łowca demonów nową klasą w Hearthstone!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 18 Marzec 2020
  • Komentuj 0

W Roku Feniksa w Hearthstone pojawi się pierwsza nowa klasa postaci od czasu premiery gry: łowca demonów! Władający potężną mocą spaczenia i chaotyczną magią dusz łowca demonów budzi postrach wśród przeciwników. Charakteryzuje się agresywnym stylem gry, zdolnością do dziesiątkowania przeciwników przy pomocy potężnego oręża i szponów oraz hord demonicznych stronników. Znaczy, Hearthstone wraca do łask i dostaje tonę nowości!

Sezon Feniksa zapowiada się niezwykle ogniście w Hearthstone

Blizzard faktycznie zaskoczył graczy tuzinem nowości. Niedługo rozpoczniemy Rok Feniksa w Hearthstone, który wprowadzi Popioły Rubieży – nowe rozszerzenie, w którym gracze zmierzą się z niebezpieczeństwami świata opanowanego przez Rdzawy Legion. Co ciekawe, to nie koniec, bowiem twórcy już deklarują, że w planach mają kolejne dodatki, aktualizacje Ustawki, wydarzenia sezonowe, nowe Karczemne bójki, przygodę dla jednego gracza i mnóstwo innych nowości.

Od 26 marca obowiązywać będzie nowa zasada otwierania pakietów z kartami. Po wprowadzeniu zmiany nie będziecie mogli już otrzymać więcej niż 2 egzemplarzy jakiejkolwiek zwykłej, rzadkiej lub epickiej karty, aż do skompletowania wszystkich kart tej samej rzadkości z danego zestawu. Do kompletu liczą się karty stworzone z pyłu oraz zdobyte i później odczarowane (bez względu na to, czy były złote, czy nie).

Dużo nowości w Hearthstone

Oznacza to, że jeśli zdobędziecie kartę, której nie chcecie zatrzymać, po odczarowaniu nie otrzymacie jej już ponownie, dopóki nie zbierzecie wszystkich kart tej samej rzadkości z danego zestawu. Zmiana ta w żaden sposób nie wpłynie na ogólny rozkład rzadkości podczas losowania kart z pakietów.

Od 26 marca wszyscy początkujący, którzy awansują z rang dla nowych graczy, otrzymają za darmo talię wybranej klasy złożoną z kart dostępnych w Roku Smoka! Dotyczy to także graczy, którzy nie zalogowali się do gry przez ostatnie 4 miesiące.

Od rozpoczynającego się w kwietniu 2020 r. sezonu bieżący tryb rankingowy zostanie zastąpiony przez nowy system ligowy. Będzie w nim dostępne pięć lig złożonych z 10 rang. Gracze będą zaczynali sezon od rangi Brąz 10 i stopniowo pięli się w górę aż do rangi Brąz 1, po której czeka ich awans do ligi srebrnej, następnie złotej, platynowej, diamentowej i ostatecznie legendarnej.

Odnowione rankingi

W każdej lidze będą funkcjonowały gwarantowane rangi 10 i 5, po których osiągnięciu przegrana nie będzie powodowała spadku do niższej rangi. Nowi gracze będą awansowali w osobnej lidze od rangi 40 do 1. Rangi ligi Legend będą funkcjonowały tak jak dotychczas.

Awans do kolejnej rangi, np. Złoto 10 do Złoto 9, będzie wymagał zdobycia 3 gwiazdek. Za każdy wygrany lub przegrany mecz otrzymacie lub stracicie 1 gwiazdkę. Na początku każdego sezonu gracze otrzymają premię gwiazdek, której wysokość będzie zależała od wyników w poprzednim sezonie. Premia ta będzie działała jak mnożnik gwiazdek przyznawanych za każde zwycięstwo.

Łowca demonów, Illidan, nową klasą w Hearthstone

Poza tym klasa Kapłana zaliczyła sporo zmian, a do tego Sali Sław przeniesiono całkiem sporo kart. Co jednak z główną atrakcją, czyli Illidanem? Łowca demonów to nowa klasa, posiadająca demoniczne szpony. Demoniczne szpony to moc specjalna bohatera: działające jedną turę wzmocnienie ataku łowcy demonów o koszcie 1, które tworzy silne synergie z jego kartami klasowymi. Niski koszt Demonicznych szponów sprawia, że można ich używać często i zapewniają nowej klasie postaci niepowtarzalny styl rozgrywki.

Klasa ta nie dysponuje bezpośrednim źródłem leczenia, ale może polegać na małych dawkach zdrowia zyskiwanego dzięki Kradzieży życia. Łowcy demonów charakteryzują się agresywnym stylem rozgrywki. Mogą również sprawować kontrolę nad polem bitwy dzięki magii spaczenia, wykorzystywaniu pochłoniętych dusz poświęconych sojuszników Illidarów i możliwości przyzywania na planszę przerażających demonów w niespodziewanych momentach.

Łowca demonów wprowadza do gry nowe, klasowe słowo kluczowe Wyrzutek. Karty Wyrzutek zapewniają potężne premie, gdy są zagrywane z lewego lub prawego skraju ręki. Dzięki przemyślanemu działaniu i planowaniu tur z wyprzedzeniem, karty Wyrzutek mogą zaważyć na losie karcianego pojedynku.

Łowca demonów wejdzie do gry 2 kwietnia wraz z prologiem składającym się z czterech misji dla jednego gracza, które składają się na opowiedzianą z perspektywy głównego bohatera historię Illidana Burzogniewnego w uniwersum Hearthstone.

Gracze zdobędą łowcę demonów po ukończeniu prologu. Otrzymają wówczas również, zupełnie za darmo, wszystkie 10 podstawowych kart łowcy demonów, a także zawierający 20 kart zestaw startowy tej klasy (zaliczany ze względu na kwestie rotacji do Roku Smoka) oraz gotową talię łowcy demonów (pod warunkiem, że dostępne będzie wolne miejsce na talię). Począwszy od Popiołów Rubieży w Roku Feniksa wraz z każdym kolejnym rozszerzeniem Blizzard będzie publikować 15 nowych kart dla łowcy demonów.

No i jak zapatrujecie się na te nowości w Hearthstone? Jak dla mnie, Blizzard wreszcie dał czadu!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze