Lord Winklebottom Investigates

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 14 Marzec 2019
  • Komentuj 1

Co łączy żyrafę detektywa i aksolotla meksykańskiego? Morderstwo. Ten drugi został zamordowany, ten pierwszy rozpoczyna śledztwo, szukając mordercy swojego przyjaciela z dzieciństwa.

Lord Winklebottom Investigates to niezależna przygodówka od jedno-osobowego studia Cave Monsters, utrzymana w klimacie brytyjskich kryminałów. I chociaż zwierzęta jako postacie z gry to temat dość popularny by nawet rzec - oklepany, to w połączeniu z lordowską manierą i wyspiarskim akcentem tworzy mieszankę całkiem udany miks. Jeżeli chcecie sprawdzić grę, to TUTAJ możecie pobrać demo lub obejrzeć je na filmie poniżej.

Autorka gry ruszyła ze zbiórką na Kickstarterze, ale nie będzie to jedna z tych imponujących akcji, które zbiorą 500% potrzebnej kwoty. Tutaj cel jest niski, bo wynosi zaledwie 30 tysięcy dolarów, a w połowie zbiórki zrealizowano go w ledwo 1/3 kwoty. 

Za grę odpowiada Charlotte Sutherland, która inspiracje czerpie z takich dzieł jak Grim Fandango czy The Curse of  Monkey Island. Pracowała przy niejednym tytule w dużych studiach, doświadczenie jako deweloper zbierała przy Little Big Planet 3, Sonic & All-Stars Racing Transformed i grach z serii LEGO.

Premiera gry zaplanowana jest na kwiecień przyszłego roku.

Lord Winklebottom Investigates na Kickstarterze

Lord Winklebottom Investigates na Steam 

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze