Kto ma 40 mln graczy miesięcznie?

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 17 Maj 2018
  • Komentuj 5

Nie, nie chodzi o Overwatch, które sprzedało tyle egzemplarzy gry. Również ta liczba nie dotyczy   Rainbow Six: Siege, chociaż tytuł ten radzi sobie całkiem nieźle. Mowa wszak (niespodzianka!) o Fortnite Battle Royale! ALEŻ ZASKOCZENIE, PRAWDA?!

Tencent opublikował swój raport finansowy za pierwszy kwartał 2018 roku. To właśnie chiński gigant odpowiada za informację, według której Fortnite Battle Royale ma 40 milionów aktywnych graczy miesięcznie. Jeśli kogoś dziwi, skąd Tencent miałoby dostęp do takich danych, to już tłumaczę. Otóż ten kolos posiada 40% udziałów w Epic Games, więc przy dobrych wiatrach niedługo stanie się właścicielem firmy (w swoim portfolio ma już całe Riot Games).

Co ciekawe, te 40 milionów graczy dotyczy jedynie wersji PC-towej oraz konsolowej. Wynik NIE jest uzupełniony o graczy mobilnych oraz chińską społeczność, która dopiero od kwietnia bawi się w Fortnite. Możemy zatem śmiało zakładać, że liczba ta w rzeczywistości jest sporo większa.

Trzeba przyznać, że Epic Games trafiło w dziesiątkę. We wrześniu wydali swoje battle royale za darmo, a po pół roku mówimy o 40 milionach graczy. Fornite Battle Royale goni League of Legends, które chwaliło się 100 milionami aktywnych graczy w ciągu miesiąca.

Czy Fortnite powtórzy ten sukces, czy formuła battle royale do tego czasu zwyczajnie się wypali?

[Źródło: MMOs, Tencent, AFR]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze