Książka w świecie Tarkova

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 01 Luty 2018
  • Komentuj 2

Studio Battlestate Games poinformowało o planach wydania książki osadzonej w realiach Escape from Tarkov.

Już teraz wiadomo, że nie będzie to jedna książka, a cała seria. Pierwszy tom zatytułowany "Predator", autorstwa Alexandra Kontorovicha (rosyjskiego pisarza znanego z militarnej science-fiction), pojawił się w Rosji już miesiąc temu. Na razie książka dostępna jest tylko po rosyjsku, ale trwają prace nad przekładem na języki: angielski, niemiecki, polski i chiński.

Pierwszy tom poświęcony jest społeczności Scavów. Bohaterem został typowy pracownik biura, który odkrył w sobie upodobanie do strzelania do ludzi z AK-47.

Oficjalne tłumaczenie dostępne będzie w marcu albo kwietniu 2018 roku. 

Podobnie jak w przypadku Metra, tak i tutaj dostaniemy książki różnych autorów.

Jeśli chodzi o fabułę cyklu, to jest ona silnie związana z grą. Ukazanie uniwersum w formie książkowej będzie doskonałą okazją, by z różnych perspektyw obejrzeć miejsce akcji, czyli Norwinsk, oraz poznać genezę wydarzeń.

Trzymam kciuki za tę serię i nie mogę doczekać się polskiego przekładu. Czy będzie to kolejny ciekawy cykl, jak Metro albo Fabryczna Zona?

[Źródło: gameguru.ru, escapefromtarkov.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze