Konkurencja dla Twitcha?

  • Autor: Bartek Stopyra
  • Opublikowano: 21 Sierpień 2018
  • Komentuj 2

Pod koniec zeszłego tygodnia, Valve zaliczyło lekką wtopę - po cichu, na kilka minut wystartował serwis Steam.tv. Strona została szybko wyłączona i słuch po niej zaginął, lecz nie na długo - dziś uruchomiono nową platformę streamingową.

W tym momencie jedynym streamem na Steam.tv jest 2018 Dota 2 International. Transmisja posiada wiele prostych, ale bardzo przydatnych funkcji - możliwość przejścia do dowolnego momentu w transmisji, zaznaczone team fighty na osi czasu, dzięki czemu możemy obejrzeć tylko highlighty meczu. Możemy się także zalogować przez swoje konto Steam by rozmawiać na czacie lub tworzyć czat-grupy ze znajomymi.

Dota 2 International będzie trwać do 25 sierpnia lecz Valve nie zamierza porzucać swojej platformy. Zaraz po turnieju wsparcie dla Watch Party mają dostać wszystkie transmitowane gry, a Steamworks ma zostać zintegrowane z transmisjami, co da nam takie funkcje jak odnotowywanie początku meczów czy pierwszych śmierci.

Z tak wielką biblioteką gier i liczbą użytkowników, Valve może naprawdę namieszać na scenie serwisów streamingowych. Jeśli streamowanie będzie wygodniejsze dzięki narzędziom Steam to być może Twitch będzie się miał czego obawiać.

[Źródła: pcgamer.comvariety.comengadget.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze