Koniec pewnej ery – zamknięcie FarmVille

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 29 Wrzesień 2020
  • Komentuj 0

Nie jestem wielkim fanem gier przeglądarkowych, ale mimo to mam na swoim koncie kilka produkcji w które się zagrywałem. Wspomnę tutaj OGame, Plemiona, czy Blood Wars. Znajdzie się również kilka wariacji na temat gier farmerskich, jak Farmerama (aktualnie moi rodzice się w to zagrywają), czy właśnie FarmVille. Niestety, tę ostatnią czeka przykry koniec w postaci zamknięcia serwerów. Co się stanie z cyfrową trzodą? Odejdzie do niebytu. Ale dlaczego?

FarmVille było hitem, ale nic nie trwa wiecznie!

W pewnym momencie FarmVille było jedną z największych gier na rynku. Na Facebooku tytuł ten po prostu zdominował czas wolny użytkowników tej socjalnej platformy. Wielka sława gry trwała przez dwa lata i powoli jej dominacja zaczęła zanikać. Niemniej wciąż otrzymywała sporą popularność! Niestety, światło nad farmą zgaśnie już niedługo całkowicie.

Adobe poinformowało o końcu wsparcia dla technologii Flash, które oficjalnie nastąpi pod koniec tego roku, 31 grudnia. Z tego tytułu wielu deweloperów musi przerzuć swoje produkty na inną technologię, aby móc bezpiecznie operować – brak wsparcia oznacza brak aktualizacji, czyli większe narażenie na ataki oraz większą ilość błędów.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie gry przeglądarkowe oparte na Flashu przeniosą się na coś innego. Niektóre dalej będą operowały, jak dawniej, narażając użytkowników, a inne po prostu zostaną zamknięte. Taki właśnie los spotka FarmVille.

Wszystkie zakupy w aplikacji zostaną zablokowane 17 listopada, a sama gra będzie dostępna do końca bieżącego roku. Do tego czasu pojawią się wszystkie planowane aktualizacje, więc możecie grać do samego końca. A jeśli będziecie mieli problem z pożegnaniem się z FarmVille to zawsze możecie spróbować FarmVille 2! Ja wiem, to nie jest to samo i mało komu będzie chciało się zaczynać od nowa.

Ktoś z Was grał w ogóle w FarmVille?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze