Kompozytorzy zapraszają na Games Music Festival

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 02 Czerwiec 2018
  • Komentuj 1

Pierwszy w Polsce festiwal muzyczny w całości poświęcony grom komputerowym? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe.

Widzimy się we Wrocławiu?

Pod koniec października (26-27.10.2018) w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu usłyszymy najpopularniejsze motywy z gier komputerowych w nowych aranżacjach. Portal gamemusic.pl wraz z artystami zaprasza Was na to szczególne wydarzenie.

Oprócz samym koncetów, które zostały podzielone na tematyczne bloki, będziecie mieli okazję spotkać się z kompozytorami swoich ulubionych soundtracków oraz posłuchać paneli, prelekcji i warsztatów poświęconych tym dziełom.

Jednym z kompozytorów, których będziecie mogli spotkać na Game Music festival jest Gareth Cooker, twórca ścieżki do Ori and The Blind Forest. Nic więc dziwnego, że koncert ten zatytułowany został The Symphony of the Forest. Magiczna przygoda Ori na żywo? Posłuchajcie co na ten temat ma do powiedzenia sam kompozytor!

A jeśli stało się dla Was zbyt bajkowo, to może wolicie nowoorleański jazz? Nawet jeśli za młodzi jesteście (podobnie jak ja) by pamiętać 20 letnią grę Grim Fandango, to jazzu nigdy za wiele! Peter McConnel odpowiedzialny za muzykę w tej grze sam przyznaje, to będą zupełnie nowe aranżacje!

Oczywiście nie dałoby się zrobić koncertu muzyki growej bez dźwięków z gier Blizzarda. The Symphony of the Storm ugości samego Neala Acree. Nie tylko skomponował muzykę do Diablo II, StarCrafta II, Overwatcha i World od Warcraft, ale też trochę zapomnianego serialu i filmu StarGate (a pamiętacie, że Gwiezdne Wrota wracają?). To jedna z tych chwil, kiedy zastanawiam się nad sprzedażą nerki, żeby mieć na bilety!

A jak Wam mało, to na koniec deser. The Symphony of the Heroes. Tu nie trzeba więcej mówić, po prostu Heroes Of Might And Magic oraz Paul Anthony Romero. Szalenie zdolny kompozytor jest równie sympatyczny, co utalentowany. Zobaczcie sami wywiad z autorem muzyki do klasycznych Herosów.

To nie koniec atrakcji, im bliżej wydarzenia tym większe emocje! Śledźcie facebooka i zamawiajcie bilety!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze