Kobiety to też gracze

Aż 48% graczy to kobiety, czy twój przeciwnik, nie jest aby dziewczyną?

Aż 48% graczy to kobiety! Czy twój przeciwnik nie jest aby dziewczyną?

Jak bardzo zdziwi was, że mężczyźni i kobiety grają w gry na takim samym poziomie? I nie bierzmy pod uwagę esportu, bo jak pokazał tegoroczny IEM to i tu znajdzie się miejsce dla pań grających w gry. Czy myśląc ''dziewczyna gra” masz przed oczami dziewczynkę, która cieniutkim głosem pyta czy ktoś podrzuci jej broń albo da jakiś item? Ten krzywdzący dla kobiet stereotyp ciągnie się latami i chociaż takie zachowania wciąż są widoczne, biorą się one z braku wystarczającej atencji niż z brakiem umiejętności kobiet jako grupy.

Niestety, grające dziewczyny nadal często zmagają się ze stereotypami

Niestety, grające dziewczyny nadal często zmagają się ze stereotypami

Obecnie graczem jest każdy. Profesjonalni zawodnicy na arenie międzynarodowej, konsolowcy, pecetowcy oraz niedzielni zbieracze Pokemonów na swoich komórkach. Dlatego nikogo nie powinno zdziwić, że według ostatniego sondażu Pew, kobiety też lubią grać w gry… tak samo jak mężczyźni. Pomimo 48 procent kobiet, które z całego badania określają się graczami, wciąż świat gier wideo jest zdominowany przez mężczyzn. Skąd takie przypuszczenia? Sami gracze sądzą, że to mężczyźni stanowią najliczniejszą grupę. Aż 60 procent wszystkich badanych stwierdziło, że według nich to mężczyźni są najliczniejszą grupą wśród graczy. Skąd wziął się taki stereotyp? Jest to kwestia światopoglądowa i problem nie tylko nasz, ale całego świata. Pomimo sukcesów branży gier i rozrywki elektronicznej wciąż powiewa nad nimi płachta taniej rozrywki skierowanej do mężczyzn. Kwestia wychowania dzieci w świadomości, że lalki są dla dziewczynek, a samochodziki dla chłopców. Wyrasta z tego przekonanie, że dziewczynka biegająca z patykiem po podwórku uważana jest za chłopczycę, pozbawioną dziewczęcego uroku, a dziewczyna lub kobieta grająca w grę jako mało kobieca. Pomimo badań jak te z Uniwersytetu w Toronto, które mówią, że granie w gry wideo pomagają w rozwijaniu umiejętności abstrakcyjnych u dzieci. Wciąż strefa gier, ale i również wielu dziedzin naukowych: inżynieria, matematyka, nowe technologie uważane są za zdominowane, jak nie wyłącznie męskie.

Tegoroczna konferencja Intela podczas IEM wzięła po uwagę kobiety

Tegoroczna konferencja Intela podczas IEM wzięła po uwagę kobiety

Intel wraz ze współpracą ESL na tegorocznym Intel Extreme Masters stworzyło rozgrywki Counter-Strike GO dla kobiet. Intel na tegorocznej konferencji zwracał uwagę na pozycję kobiet w świecie gier wideo, zauważyli oni również braki różnorodności wśród swojej kadry pracowniczej. A wy co sądzicie o grających kobietach? Są dla was czymś abstrakcyjnym czy wasze koleżanki też grają razem z wami? Czy stereotypowa „biedna dziewczynka” jest częstym przypadkiem czy nie? [Źródła: csmonitor.com, intel.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze