Katastrofa Cities Skylines

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 30 Listopad 2016
  • Komentuj 0

Cities Skylines Natural Disasters

Fajne miałeś miasto, brzydalu!

Trzeci oficjalny DLC do chyba najlepszego citybuildera jaki ostatnio powstał jest już dostępny - Cities Skylines: Natural Disasters przyniesie nam to, czego w tej grze od dawna brakowało. Gotowi na katastrofy naturalne atakujące Wasze miasta i wymagające od Was wykorzystania służb miejskich na 100%? Do tej pory pojawiły się dwa dodatki - After Dark wprowadzał nam życie nocne, dzielnice rozrywkowe, obiekty wypoczynkowe, mechanikę związaną z zarządzaniem miastem po zapadnięciu zmroku. Snowfall - sprawiał, że musieliśmy stoczyć bój z chłodem, śniegiem, zimnem, ogrzewać miasto, odśnieżać drogi, dbać o opiekę medyczną. Oba te DLC nie zaspokoiły jednak tego, co fani Cities Skylines chcieli zobaczyć najbardziej - chcieli coś, co zmusiłoby ich do wykorzystania służb miejskich. Po miesiącach pytań, próśb, bombardowania firmy Collosal Order propozycjami pojawił się trzeci DLC zatytułowany Natural Disasters.
W Cities Skylines Natural Disasters otrzymamy, oprócz mechaniki katastrof, specjalne mapy, na których przyjdzie nam mierzyć się z gotowym scenariuszem, warunkami zaliczenia lub przegrania na danej mapie. Oczywiście mechanika katastrof będzie również dostępna na nowo tworzonych mapach. Wielką zaletą Cities Skylines jest ogromna otwartość na mody - do poprzednich DLC powstały modyfikacje pozwalające rozwinąć ideę nocnego życia albo opadów śniegu. Do tego tysiące map stworzonych przez społeczność, a to pewnie sprawi, że lada moment powstaną ciekawe mapy pod walkę z żywiołami mogącymi zniszczyć nasze miasta :)

Cities Skylines Natural Disasters

Szykuje się solidne [email protected]$(#%cie!

Jakie katastrofy mogą nas dotknąć w Cities Skylines Natural Disasters? Klasyczny pożar domku, do którego przyjeżdża straż i go gasi... nie będzie już klasyczny. Ogień może pojawić się losowo w różnych miejscach, nawet w lesie albo centrum miasta i szybko roznieść się po okolicy. Zwykły pożar to nic niezwykłego. Co powiecie na uderzenie komety? Do kilku dostępnych "możliwości" zniszczenia Waszego miasta zostały dodane specjalne rozkazy, zarówno dla służb miejskich jak i dla mieszkańców (np. rozkaz ewakuacji). Wszystko to ma na celu zmniejszenie potencjalnych strat - każda zniszczona fabryka to utrata miejsc pracy, co za tym idzie zysków z podatków.

Cities Skylines Natural Disasters

Janusz! Jak mówiłem, że to walnie to robiłeś głupią minę pukając się w czoło!

Wielu powie... ale przecież to już było. Gdzie? Ano było, w SimCity. Fakt - trzęsienia ziemi, pożary, tornada, uderzenia komety, może nawet UFO. Jednak zadajmy sobie pytanie - gdzie jest SimCity teraz? W odmętach otchłani, kiedy w Cities Skylines w piątkowy wieczór gra online średnio około 10 000 osób. Ile jest aktywnych graczy? Pewnie kilka-kilkanaście razy więcej. Na robienie czegoś, co w innym citybuilder'ze już widzieliśmy, twórcy Cities Skylines mogą sobie pozwolić - w przeciwieństwie do SimCity mają wybitnie pozytywne oceny, dziesiątki tysięcy aktywnych fanów oraz ogromną ilość modderów przerabiających ich grę. Pełną listę zmian w stosunku do DLC oraz do nowości w podstawowej wersji gry znajdziecie tutaj, zaś grę Cities Skylines w sklepie na Steamie tutaj.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze